fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Nawodnij skórę dzięki pszenicy

Przyjmowanie suplementów zawierających bogaty w ceramidy ekstrakt z pszenicy przez 3 miesiące może poprawić poziom nawodnienia skóry, zmniejszyć jej szorstkość i zaczerwienienia.

Ceramidy to specyficzne związki lipidowe, stanowiące 35-40% przestrzeni komórkowej warstwy rogowej skóry. Biorą one udział w utrzymywaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia skóry.

Bogaty w ceramidy ekstrakt z pszenicy, został uzyskany przez firmę Hitex w dwóch formach oleju i sypkiego proszku, co zamieszczono w publikacji w International Journal of Cosmetic Science. Przeprowadzone testy in vitro i badania kliniczne wykazały obiecującą skuteczność obu tych form na nawodnienie skóry. Badaniu poddano kobiety w wieku 20-63 lat mające suchą lub bardzo suchą skórę. Przyjmowały one ten ekstrakt lub placebo przez 3 miesiące po 350 mg dziennie. Przed rozpoczęciem i po zakończeniu badania ich skórę nóg, rąk i twarzy przebadano dermatologicznie. Oceniono jej suchość, szorstkość oraz rumień.

Uczestniczki odczuwały sporą poprawę stanu skóry podczas całego eksperymentu. Przyjmowany preparat był dobrze tolerowany przez ich skórę, co przyznały same badane, jak również badający je dermatolodzy. Poziom nawodnienia skóry kobiet przyjmujących ekstrakt znaczne wzrósł w porównaniu do osób otrzymujących placebo. Różnica ta była szczególnie zauważalna w przypadku skóry rąk – 35,1% wzrost nawodnienia skóry wśród osób przyjmujących suplement i zaledwie 0,85% dla grupy otrzymującej placebo. Zauważono również zmniejszenie szorstkości skóry i jej zaczerwienień. Wyniki takie uzyskano bez względu na stosowaną formę ekstraktu.