fbpx
05 Sierpień, 2020
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Nie tylko morskie minerały korzystne dla skóry

Nowe badania przeprowadzone przez IUF z siedzibą w Düsseldorfie, Leibniz Research Institute for Environmental Medicine, sugerują, że stosowany miejscowo oraz doustnie jako suplement diety ekstrakt z kory sosny nadmorskiej może przyczynić się do wzrostu poziomu nawilżenia i zmniejszać przebarwienia.

Bazująca na dotychczasowych badaniach praca, opublikowana w Skin Pharmacology, wnosi nowe informacje, które pokazują dokładnie jak korzystny wpływ na skórę ma ten przeciwutleniacz. Obecnie ekstrakt z sosny nadmorskiej wykorzystywany jest w suplementach diety i kremach do pielęgnacji skóry.

Nowe fakty

Nowe dane dotyczące ekstraktu nazywanego w preparatach handlowych jako Pycnogenol, pokazują, że hamuje on o 50-75% UVA nasilającego nadmierną pigmentacje, co jak twierdzą naukowcy dodatkowo nadaje tej substancji zdolności do redukcji przebarwień. Ponadto zwiększa ekspresję genu determinującego białko loricrin, które odgrywa dużą rolę w poprawie funkcji bariery ochronnej skóry, która utrzymuje stały poziom nawilżenia.

Pycnogenol to naturalny ekstrakt roślinny otrzymywany z kory francuskiej Sosny Nadmorskiej, który stanowi skoncentrowane źródło proantocyjanidyn, kwasów organicznych i innych biologicznie aktywnych składników. Nowe dane opierające się na wcześniejszych badaniach pokazują, że jego suplementacja stymuluje produkcję kwasu hialuronowego i nowego kolagenu w skórze.

Istniejące dowody

Istnieje wiele badań na temat strategii żywieniowych korzystnych dla zdrowia skóry, a wiele z nich wymaga suplementacji zawierającej antyoksydanty, przeznaczone do ochrony skóry przed uszkodzeniami indukowanym promieniowaniem ultrafioletowym.

W ciągu ostatnich lat coraz więcej badań sugeruje, że korzystne efekty tych produktów wyraźnie wykraczają poza właściwości fotoochronne. Według naukowców stanowi to podstawę do dalszych badań udowadniających, że Pycnogenol jest doskonałym przykładem suplementu, który wywiera nie jeden, lecz wiele korzystnych skutków dla skóry ludzkiej.

Autorzy pragną zobaczyć dodatkowe badania uwzględniające aktualne dowody, że uszkodzenia skóry, a w szczególności hiperpigmentacje/fotostarzenie mogą być również powodowane innymi czynnikami, takimi jak podczerwień i zanieczyszczenia powietrza.

Źródło: Skin Pharmacology