fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Niebezpieczne witaminy

Wiele naszych klientek suplementuje witaminy. Skuszone hasłami reklamowymi i nie zawsze świadome możliwych działań niepożądanych, łykają kilogramy kapsułek gwarantujących zdrowe włosy, mocne paznokcie, gładką skórę i jędrne pośladki.

Internetowa ankieta prowadzona przy udziale ponad tysiąca respondentów pokazuje, że większość ludzi stosujących suplementy diety zawierające witaminy nie zdaje sobie sprawy ze skutków ich przedawkowania.

Obawiamy się, że wielu ludzi sięga po witaminowe suplementy diety w przekonaniu o ich dobroczynnym działaniu. Niestety ich skuteczność i wpływ na nasze zdrowie nie ma naukowego potwierdzenia – ostrzega Peter Vicary-Smith, dyrektor firmy Which, testującej różne produkty na rynku.- Badacze odkryli również, że suplementy zawierające witaminę B6 i beta-karoten nie posiadają ostrzeżenia, że ich nadużywanie jest groźne dla zdrowia – dodaje.

Informujmy nasze klientki, że powinny uważać stosując witaminowe suplementy. Niektóre witaminy, np. wit. C wydalane są z moczem, ale przedawkowanie np. wit. A, E lub D może już nieść za sobą poważne konsekwencje.

Źródło: PAP Life