fbpx
31 Maj, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Nieświeży zapach u klienta? – Konieczna zmiana diety!

Każdy z nas na pewno niejednokrotnie miał do czynienia z klientami mającymi „problemy z higieną”. Niekiedy źródłem nieprzyjemnego zapachu są rzeczywiście zaniedbania higieniczne, często jednak do powstania tego typu dyskomfortu przyczynia się również niewłaściwa dieta.

Arabscy naukowcy przebadali różne produkty spożywcze pod kontem ich wpływu na zapach naszego potu. Doszli oni do przewidywalnego wniosku, że im zdrowiej jemy, tym ładniej pachniemy.

Badacze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich stwierdzili, że najkorzystniej na zapach ludzkiego ciała wpływają warzywa, owoce, produkty sojowe i orzechy. Z kolei największymi wrogami naszej wonnej atrakcyjności są tłuste i wysokokaloryczne potrawy.

Naukowcy zauważają, że niewłaściwa dieta może mieć negatywny wpływ na szanse znalezienia partnera u samotnych osób. Dieta wpływa bowiem także na inne czynniki istotne w procesie doboru drugiej połówki. Z pomocą zdrowego i niskokalorycznego jedzenia możemy zagwarantować sobie dodatkowo zgrabną sylwetkę, piękną cerę i doskonałe samopoczucie.

Jak widać promocja zdrowego odżywiania wśród naszych klientów może przynieść pozytywne konsekwencje również dla nas samych.

Źródło: PAP Life