fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Nowa skóra jest możliwa

Doskonale wiemy, że skóra ulega zniszczeniu pod wpływem wielu czynników zewnętrznych. To dlatego większość specjalistów branży kosmetycznej podkreśla, że zabiegi, które wykonują mają nie tylko wpłynąć na lepszy wygląd skóry i tym samym wykazać efekt estetyczny, ale przede wszystkim zregenerować skórę.

Nasza skóra to nie tylko powłoka o charaterze estetycznym, lecz także warstwa ochronna zapewniająca równowagę dla całego organizmu. Dlatego specjaliści wielu krajów poszukują cudownego środka, który będzie stymulował ją do regeneracji.

Jak bardzo ważna jest skóra zdajemy sobie sprawę dopiero wtedy, gdy dochodzi do poważnych ran i uszkodzeń. Wówczas bariera ochronna zostaje uszkodzona i wzrasta ryzyko zakażenia, które nierzadko prowadzi do zgonu.

Naukowcom z Wielkiej Brytanii udało się zidentyfikować komórki szpiku, które będą w stanie przekształcić się w komórki skóry.

Szpik kostny już kilka lat temu był brany pod lupę jako kluczowe ogniwo w procesie tworzenia nowych komórek skóry. Badania wykazały, że ok. 1:450 komórek szpiku ma zdolność do przekształcania się w komórki skóry.

Uszkodzone komórki skóry produkują białko HMGB1, które sygnaluzują komórkom szpiku kierować się do miejsca uszkodzenia. We krwi myszy z przeszczepioną skórą odnotowano większe stężenie HMGB1, co może okazać się kluczowe dla zrozumienia procesu odnowy skóry.