fbpx
01 Czerwiec, 2020
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Nowe technologie pomogą walczyć z rakiem skóry

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że na szkodliwe działanie promieni słonecznych jesteśmy narażeni nie tylko w pogodne i upalne dni. Australijscy naukowcy opracowali metodę, która pomoże uświadomić szczególnie młodym ludziom, kiedy powinni korzystać z ochrony przeciwsłonecznej.

W Australii każdego roku na raka skóry umiera 2 tysiące osób. Jak mówi Sue Heward z SunSmart Manger w australijskim Cancer Council, wielu ludzi korzysta z termometrów i prognoz pogody. W ten sposób sprawdzają, czy będą potrzebować ochrony skóry. Jednak to ultrafiolet jest tu największym problemem. Można go odczuć na własnej skórze.

Dzięki bezpłatnej aplikacji, użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli sprawdzić aktualną pogodę oraz stopień narażenia skóry na promieniowanie UV. Wbudowana funkcja GPS i sygnał dźwiękowy, który informuje o niebezpieczeństwie pozwalają uzyskać niezawodną i skuteczną ochronę niemal w każdym miejscu i czasie.

Największą zaletą aplikacji jest to, że jest ona zawsze pod ręką, możemy z niej skorzystać w każdej chwili. Nie ma potrzeby włączania komputera czy otwierania gazet, by dowiedzieć się jaka ma być właśnie pogoda – mówi Sue Heward.

Być może podobne rozwiązanie już wkrótce trafi również do naszych telefonów. Stworzenie polskiej wersji aplikacji na pewno ułatwiłoby nam edukowanie klientów korzystających z inwazyjnych zabiegów. Niestety czasami bardzo ciężko jest dotrzeć do masowej świadomości i zmienić powszechne przekonanie, że kosmetyki z filtrem warto mieć przy sobie wyłącznie podczas wakacyjnych wyjazdów do ciepłych krajów.

Źródło: PAP Life