fbpx
20 Luty, 2020
Warszawa
6 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

t3.jpg

Nowe trendy w produkcji bielizny zabiegowej

t3.jpgPodczas konferencji, która odbyła się w Sali Bankietowej przy ul. Orlej w Pabianicach zaprezentowano szereg nowinek z rynku bielizny zabiegowej, które są odpowiedzą na popularne ostatnio trendy wykorzystywania naturalnych i proekologicznych produktów.  Zaprezentowano nową linię bielizny stworzonej w oparciu o włókno bambusowe.  – Firma Texpol, której jestem dyrektorem i założycielem, od początku swego istnienia, była odzwierciedleniem mich marzeń o stworzeniu nowoczesnego, przyjaznego pracownikom i klientom zakładu. Od 15 lat odnosimy liczne sukcesy na rynku krajowym, a od niedawna stawiamy pierwsze kroki na rynkach zagranicznych. Do tej pory naszym wiodącym produktem były ręczniki frotte, szlafroki oraz pościele i bielizna wykonane ze 100% bawełny. W maju 2010 roku rozpoczęliśmy produkcję tkanin z włókna bambusowego.  Liczne badania przeprowadzone miedzy innymi przez Passage Labolatry oraz Padmed wykazały wyjątkowe właściwości tej tkaniny. Pościele dziecięce oraz ręczniki bambusowe uzyskały pozytywna opinie Instytutu Matki i Dziecka. Bardzo ważnym aspektem produkcji wyrobów z włókna bambusowego stała się ekologia, zajmująca coraz ważniejszą pozycję w świadomości odbiorców. Ważne jest dla nas nie tylko śledzenie najnowszych trendów we wzornictwie i kolorystyce, chcemy również współuczestniczyć w podnoszeniu pro-zdrowotnej i pro-ekologicznej świadomości naszych klientów i docelowych odbiorców. Pozytywne aspekty włókien bambusowych skłoniły projektantów odzieżowych do zastosowania tkaniny w swoich kolekcjach. Tekstylia bambusowe okazały się zaskakująco korzystnym surowcem dla odzieży – wspaniale wybarwialnym, miękkim, cienkim i dobrze układającym się. Korzystne właściwości włókna bambusowego nie pozostały obojętne dla środowiska medycznego i kosmetologicznego – mówi Alicja Wajchert, Dyrektor Zarządu Spółki Texpol, jedna z autorek innowacyjnego pomysłu.

Oprócz pani Alicji Wejchert, nad opracowaniem nowej technologii pracowali również prof. dr hab. inż. Marek Snycerski, inż. Stanisława Stasiak i mgr inż. Mirosław Romanowicz.

t1.jpgPodczas konferencji omówiono sposoby zastosowania włókna bambusowego w tekstyliach oraz o jego właściwości użytkowe, a także zastosowanie w odzieży ochronnej w medycynie. Inż. Stanisław Stasiak podawał również przykłady możliwego wykończenia tkanin, które wzbogadziły by dodatkowo ich właściwości. Mówił również o tym jak powstał pomysł na produkty z włókna bambusowego.

W dalszej części konferencji głos zabierali przedstawiciele Zakładu Włókienniczego Biliński i Katedry Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Poruszyli oni temat ekologicznego wykończenia prezentowanych produktów oraz możliwości zastosowania tkanin i wyrobów bambusowych w nowoczesnej kosmetologii.

Przytaczano również wyniki badań prowadzonych przy udziale pacjentów podlegających opiece hospicyjnej oraz dzieci borykających się z problemem alergii.

Na koniec głos zabrała Kierownik Działu Handlowego Spółki Texopl, Bogumiła Węglarska.

Kolekcja Bamboo Line jest niewątpliwie naszym ogromnym sukcesem. Zainteresowanie produktami jest ogromne. Wyjątkowe walory produktów z kolekcji Bamboo Line już zostały dostrzeżone i docenione. Otrzymaliśmy

  • wyróżnienie na Targach WorldHotel w Warszawie – za innowacyjne połączenie ekologii i użyteczności w produktach z kolekcji Bamboo Line
  • Złoty Medal Targów Poznańskich za pościel z kolekcji Bamboo Line podczas Międzynarodowych targów InvestHotel
  • nagrodę główną i statuetkę na Miedzynarodowych Targach Uroda i Estetyka w Łodzi

t2.jpgOczywiście na tym nie koniec – planujemy dalsze badania oraz działania w kierunku uzyskania certyfikatu Oeko TEX na pościel i ręczniki.

 Jak dotąd w skład naszej kolekcji wchodzą:

  • ręczniki frotte i pościele dziecięce – pozytywnie zaopiniowane przez Instytut matki i Dziecka
  • pościele w stylu retro – zdobione koronką, gipiura, haftem
  • szlafroki – z tkaniny bambusowej gładkiej oraz frotowej
  • koszule nocne
  • koszule męskie – odszywane przez firmę Kastor
  • produkty dla kosmetologii takie jak turbany, prześcieradła, płatki wielorazowego użytku, myjki, kapcie ochronne do stóp po zabiegach, opaski kosmetyczne, odzież dla pracowników medycznych i kosmetologów.
  • produkty dla salonów spa – ręczniki, pareo, prześcieradła

Konferencja została zorganizowana przez firmę Z.P. Chr. TEXPOL Sp. z o.o.,  a patronat nad konferencja sprawowali – Portal Spa-Info oraz nasz Serwis Kosmetologiczny.

t5.jpg