fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Nowe własności oleju z oliwek

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z korzystnego działania oleju z oliwek na skórę i jego znaczenia w zdrowym żywieniu. Ostatnio jednak pojawiły się nowe badania potwierdzające jego lecznicze właściwości.

Olej z oliwek znalazł bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce i kosmetologii. Jest wykorzystywany głównie w pielęgnacji cery dojrzałej. Ma działanie wygładzające, przeciwrodnikowe i nawilżające. Zawiera wiele cennych substancji, min.: kw. oleinowy, palmitynowy, linolowy oraz tokoferole, karotenoidy, fitosterole i fosfolipidy.

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez hiszpańskich naukowców z uniwersytetu w Kordobie, związki, zawarte w oleju z oliwek redukują aktywność prawie 100 genów, uczestniczących w powstawaniu różnych chorób, włączając choroby sercowo-naczyniowe.

Jak donosi brytyjski dziennik ?Daily Mail?, badania przeprowadzone pod kierownictwem prof. Francisco Perez-Jimenez, dowiodły również znakomitego działania przeciwzapalnego składników zawartych w oleju. Profesor Perez-Jimenez dowiodła, że szereg genów, sprzyjających powstawaniu stanów zapalnych, traci swoją aktywność pod wpływem związków zawartych w oleju z oliwek

Źródło: Rynek Zdrowia