fbpx
29 Maj, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Nowe zastosowanie surowców roślinnych pochodzących z Chin

Tarczyca bajkalska (Scutellaria baicalensis), ekstrakt białej piwonii, lukrecja i owoce szakłaku – być może już wkrótce substancje te będą wspomagały terapię groźnego nowotworu.

Zachłyśnięci osiągnięciami naszej zachodniej cywilizacji, często odwołujemy się do kultury wschodu. Jednym z elementów tego powrotu do prostych i skutecznych, a co najważniejsze naturalnych metod leczenia jest ziołolecznictwo.

Chińska medycyna już od ponad 200 lat stosuje niezwykle skuteczną mieszankę ziołową, niwelującą wiele kłopotów związanych z przewodem pokarmowym. Tajemnicza mikstura składająca się z tarczycy bajkalskiej, białej piwonii, lukrecji i owoców szakłaku, wykorzystywana jest głównie do leczenia gorączki, wymiotów, biegunki i innych problemów związanych z układem trawiennym.

Jak donosi „New Scientist”, chińska receptura, w nieco zmodyfikowanej formie, może okazać się doskonałym środkiem wspomagającym leczenie nowotworów jelita grubego. Przedstawiciele PhytoCeutica w Connecticut wraz z naukowcami z Yale University School of Medicine odkryli, że mieszanka zapobiega biegunce i uszkodzeniu jelita, spowodowanemu chemioterapią.

Patrząc na powyższe doniesienia, może warto zastanowić się nad głębszym przestudiowaniem osiągnięć naszych wschodnich sąsiadów…

Źródło: PAP Nauka