fbpx
21 Wrzesień, 2019
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Nowe źródła dochodów w gabinecie kosmetycznym

Jak zwiększyć swoje dochody ?Jak przyciągnąć więcej klientów? Jak uzyskać większą renomę na rynku? Owe pytania są  z pewnością bliskie wielu czytelniczkom, zwłaszcza w dobie obecnego kryzysu gospodarczego. Zobaczmy,  co w tej kwestii  radzą eksperci: należy wprowadzić coś ekstra! Coś innowacyjnego!… na czasie!. Trzeba podwyższyć jakość i  poszerzyć ofertę, wprowadzić nowe usługi. Ale… ale… co z nakładami inwestycyjnymi? Przecież kupno nowej aparatury  i wdrożenie nowych usług sporo kosztuje. Gdy zyski gabinetu maleją, kolejne inwestycje wydają się być co najmniej problematyczne. 

 

Ideałem są więc, zabiegi bez ogromnych nakładów finansowych, którą kosmetyczka może wykonać  bez udziału kosztownej aparatury i preparatów. Najbardziej dochodowe zabiegi mają szybką i wysoką stopę zwrotu. Takiej właśnie usługi wszyscy poszukujemy.

  Taką intratą usługą jest wybielanie zębów,  dotychczas wykonywane tylko w gabinetach stomatologicznych. Obecnie taki zabieg można wykonywać także w gabinecie kosmetycznym.  Jest to możliwe dzięki zastosowaniu  nowoczesnych preparatów, które do minimum ograniczają liczbę powikłań pozabiegowych.  Dzięki temu usługa jest  bezpieczniejszy  i przyjazny dla pacjenta. Zakup takiego preparatu wybielającego jest bardzo korzystny wobec ceny usługi (500- 600 zł.) Efekty są bardzo dobre. Wybielenie zębów następuje od 2 do 6 tonów i często oznacza całkowitą zmianę koloru. Żółte zęby stają się białe lub nawet śnieżnobiałe. Skuteczność jest więc identyczna  z tą, która jest uzyskiwaną w  gabinecie stomatologicznym. Czas potrzebny na wybielenie obydwu łuków zębowych (górny i dolny) to ok. 45 minut.

  A co na to mówią przepisy?  Czy kosmetyczka może zabierać dochody dentystom? –zapytają sceptycy. Ustawa z dn.30 marca 2001( dz. U. nr 42 , póz.473 z póz. zm.) definiuje kosmetyk jako każdą substancję chemiczna lub ich mieszaniną , która jest przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka : skórą , włosami, wargami , paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi , zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej. Pod warunkiem , że jedynym celem jest utrzymanie ich w czystości, zmiana wyglądu, pielęgnowanie, ochrona , perfumowanie, zmiana wyglądu ciała lub ulepszenie jego zapachu. Wynika z tego jasno, że wybielanie zębów jest zabiegiem kosmetycznym , a nie leczniczym. Dlatego może być wykonywane w gabinecie kosmetycznym , o ile dochodzi tylko do zewnętrznego kontaktu środka wybielającego z powierzchnią zęba i ma celu poprawę wyglądu ciała. Pomimo, że wybielanie było wykonywana w gabinetach stomatologicznych, to jednak nie jest ani zabiegiem leczniczym, ani też profilaktycznym.

   Prawo jasno określa granice ingerencji kosmetycznej. Kosmetyczka nie może wkraczać do jamy zęba i umieszczać tam żadnych środków. Tak więc wybielenie  nawet pojedynczych zębów martwych, polegające na umieszczenia preparatu wewnątrz komory nadal jest zabiegiem zarezerwowanym tylko dla lekarzy. Dodać należy, też tego typu zbiegi wybielania dokomorowego wiążą  się w wieloma powikłaniami. Może dojść do pozabiegowej resorpcji przyszyjkowej ,a  nawet  do całkowitego zniszczenia zęba  Poza tym w tej metodzie trudno jest uzyskać optymalny estetycznie efekt. Czasami nawet trzeba pokryć ząb licówką lub  koroną. I właśnie takie zabiegi nadal muszą być wykonywane w gabinetach stomatologicznych.

Zwykła usługa wybielenia zębów w celach poprawy koloru uśmiechu  klientek może, więc zostać wykonana z powodzeniem w Twoim gabinecie.

 Szkolenie z wybielania zębów dla kosmetyczek prowadzi we Wrocławiu i w Warszawie firma Beauty Clinic.

Zapisy i informacje: www.beautyclinic.wroclaw.pl tel. 784-157-115, beautyclinic@wp.pl

ul. Armii Krajowej 10/6

50-541 Wrocław