fbpx
28 Maj, 2020
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Noworoczne postanowienie – odchudzanie

Nowy Rok zawitał bardzo szybko i pewnie niejednokrotnie słyszałaś/eś od klientów postanowienie o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Wyniki ankiety, w której udział wzięło kilkanaście tysięcy Europejczyków, pokazały, iż świadomość zagrożeń związanych z otyłością brzuszną jest wysoka.

Otyłość brzuszna wynika z przyrastania tkanki tłuszczowej wokół narządów wewnętrznych w jamie brzusznej np. wątroby czy nerek. Badania wskazują, że znajdująca się w tym miejscu tkanka tłuszczowa wydziela wiele związków, które wpływają na wzrost ciśnienia krwi i rozwój procesów zapalnych w naczyniach krwionośnych. Niesie to ryzyko wystąpienia nadciśnienia i innych chorób układu krążenia oraz cukrzycy typu 2.

Jak podaje tvp.pl, z ankiety przeprowadzonej przez firmę farmaceutyczną GlaxoSmithKline, w której udział wzięło ok. 12 tys. Europejczyków wynika, że prawie 9 na 10 osób ma świadomość, iż tycie w talii jest szczególnie niekorzystne dla zdrowia. Jedna czwarta z ankietowanych była też świadoma, że wszelka otyłość stanowi zagrożenie zdrowotne.

Dlatego zrzucenie zbędnych kilogramów to jedno z najczęściej podejmowanych noworocznych postanowień. O taki postanowieniu zapewniło dwie trzecie osób ankietowanych przez portal BBC News.

Żródło: Rynek Zdrowia