fbpx
19 Sierpień, 2019
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Nowy składnik regenerujący skórę

Jedno ze znanych przedsiębiorstw produkujących kosmetyki przeprowadziło badania nad nowym składnikiem. Badania dowiodły, że zawarty w kompleksie Glyco-Repair, wyciąg ze strąków szarańczynu wykazuje działanie regenerujące na skórę.

Przeprowadzone doświadczenia in vitro wykazały, że kompleks o nazwie handlowej Glyco-Repairo stężeniu 1%, pobudza aktywność fibroblastów oraz keratynocytów, stymulując ich wędrówkę w miejsce uszkodzeń skóry.

Naukowcy z przedsiębiorstwa Silab twierdzą , że Glyco-Repair normalizuje mechanizmy syntezy czynników wzrostu. Wcześniejsze eksperymenty dowiodły, że w keratynocytach pobranych ze starszych uczestników badań jest obniżony poziom aktywiny A, TGF beta 1 oraz fibroblastów.

Według pracowników Silab, Glyco – Repair zwiększa poziom aktywiny A oraz TGF beta 1 jak również stymuluje syntezę ?-SMA (markera miofibroblatów), który odgrywa znaczącą rolę w naprawie uszkodzeń skóry.

Silab przeprowadziło również testy in vivo, które polegały na nakładaniu kremu na uszkodzoną skórę – dwa razy dziennie przez okres dwóch tygodni. W porównaniu do placebo, skóra na którą aplikowano badany związek wykazała szybką redukcję zaczerwienienia i przyspieszoną regenerację.