fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
24 Marzec, 2020
Warszawa
5 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

692336_hair_1.jpg

Nowy sposób na liczenie włosów

Przedsiębiorstwa Commonwealth Scientific oraz Research Organization (CSIRO) opracowały oprogramowanie umożliwiające liczenie włosów. Może może być ono wykorzystywane do przeprowadzenia oceny skuteczności działania kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji i odnowy włosów.

Organizacje stworzyły specjalny program, który w sposób obiektywny oceni działanie substancji kondycjonujących włosy.

Zespół naukowców pod kierownictwem Pascala Vallotona twierdzi, że dotychczas przeprowadzane ręczne liczenie włosów było często nieobiektywne ze względu na wystokie prawdopodobieństwo pojawiania się błędów i nieścisłości.

Stworzone przez specjalistów oprogramowanie w pierwszej kolejności obrazuje stan skóry głowy oraz włosów, a następnie dokonuje analizy długości oraz ilości.

692336_hair_1.jpgDo wykrycia liniowej struktury włosa, urządzenie wykorzystuje algorytmy, które korzystają z wiadomości o budowie włosów. Oprogramowania wykorzystuje podobny algorytm do zastosowanego w pomiarze rozchodzenia się komórek nerwowych i wykrywania granicy komórek tłuszczowych.

Według autorów oprogramowania test przeprowadzany za pomocą urządzeń jest rzetelny oraz skutecznie zlicza włosy bez względu na kolor skóry i powierzchnię głowy.