fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Nowy sposób na pokonanie nadwagi!

Jak już pewnie zdążyliśmy wielokrotnie zauważyć, klienci odwiedzający nasz gabinet, często mają problem z systematycznością. Jest to szczególnie kłopotliwe w wypadku osób walczących ze zbędnymi kilogramami. Poznańscy naukowcy znaleźli na to radę!

Dla wszystkich ludzi mających problem z rejestrowaniem w pamięci nieprzyjemnych obowiązków, już niedługo pojawi się nowa nadzieja. Osoby z nadwagą będą miały możliwość skorzystania z usługi przesyłania do nich za pośrednictwem telefonu komórkowego informacji o diecie i kaloryczności posiłków.

Z roku na rok nadwaga i otyłość stają się coraz większym problemem społecznym. Chyba wszyscy mamy okazję tego doświadczyć spotykając się z rosnącym zainteresowaniem zabiegami wyszczuplającymi i antycellulitowymi. Według najnowszych badań Instytutu Żywności i Żywienia w Polsce już 50% dorosłych i 12% dzieci cierpi na nadwagę lub otyłość, a prognozy nadal są alarmujące. W tak dramatycznej sytuacji, każdy nowy pomysł wydaje się być warty uwagi.

Wspomniana usługa może okazać się przydatna nie tylko ludziom walczącym z dodatkowymi kilogramami, ale też tym, którzy cierpią na rozmaite schorzenia. Komórka, którą praktycznie zawsze mamy w zasięgu ręki przypominałaby nam o zażyciu lekarstw, a nawet byłaby w stanie monitorować nasz stan zdrowia. To wszystko byłoby możliwe dzięki zainstalowaniu specjalnego oprogramowania.
Jak wynika z informacji Radia Merkury, projekt realizowany jest przez dwa poznańskie Uniwersytety: Medyczny i Ekonomiczny, przy współpracy z Telekomunikacją Polską.