fbpx
23 Luty, 2020
Warszawa
4 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Nowy sposób rejestracji spółek z o.o.

Są nowe wiadomości dla osób zainteresowanych zmianą rodzaju prowadzenia działalności. Planowane zmiany dotyczą sposobu rejestracji spółek z o. o. Już wkrótce od założycieli będzie zależało, czy zgłoszą do KRS spółkę w taki sposób jak obecnie, czy za pomocą specjalnego formularza ? bez konieczności zawierania umowy spółki w formie aktu notarialnego.

Zdaniem ekspertów Konfederacji Pracodawców Polskich takie rozwiązanie może zmniejszyć koszty rejestracji jednej z najbardziej popularnych form prowadzenia działalności gospodarczej.

Nowelizacja Kodeksu Spółek Handlowych i ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, przewidujące możliwość zgłoszenia do rejestru sądowego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością za pomocą formularza, bez konieczności zachowania formy aktu notarialnego.

Jeżeli założyciele zdecydują się przesłać formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej, nawet nie będą musieli zgłaszać się do sądu osobiście.

Jest to jednak dopiero pierwszy krok do upraszczania przepisów. Sam wpis do rejestru w sądzie pomimo tego, że spółka nabywa osobowość prawną pozostawia ją bez możliwości prowadzenia efektywnej działalności gospodarczej ze względu na wiele innych obowiązków rejestracyjnych, jakie należy spełnić przed rozpoczęciem działalności.

Źródło: Konfederacja Pracodawców Polskich (http://www.kpp.org.pl)