fbpx
21 Wrzesień, 2019
Warszawa
13 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Nowy standard, mężczyzna u kosmetyczki

Każda kobieta ma własny ideał mężczyzny. Może być równie niedościgniony jak hollywodzki amant z lat 60. Może przypominać słynnego sportowca, ulubionego piosenkarza, przystojnego lekarza z przychodni. Co łączy każdy, wymarzony ideał różnych kobiet o zupełnie odmiennych gustach? 

Przede wszystkim uroda i czar, który wynika z dbania o siebie. Przystojny, zadbany mężczyzna potrafi zawrócić w głowie. Ze świecą szukać odważnych wielbicielek mężczyzn będących na bakier z fryzjerem i dentystą. Klientki salonów kosmetycznych dbające o urodę nie akceptują  zanieczyszczonej, ziemistej cery, zaniedbanych dłoni i źle ostrzyżonych włosów. Czy nowoczesne kobiety są wymagające? Oczywiście! Co więcej mają prawo wymagać od mężczyzn dbania o siebie skoro same poświęcają wiele czasu pielęgnacji własnej urody. Czy zadbane klientki wybierają wyłącznie mężczyzn metroseksualnych? Niekoniecznie. Nie można wierzyć stwierdzeniu, że zadbany mężczyzna korzystający z usług kosmetyczek to kiepski kandydat na prywatny ideał. Wprost przeciwnie! Zadbany facet to świetna inspiracja.

Salony kosmetyczne oferują panom wiele interesujących zabiegów mających na celu poprawienie wyglądu i samopoczucia. O ile oczyszczanie skóry i pielęgnacja dłoni wydają się być zupełnie normalnymi kwestiami, które nie powinny budzić zdziwienia, o tyle depilacja całego ciała oraz nakładanie henny na brwi i rzęsy mogą wydawać się nieco dziwnymi zabiegami w przypadku mężczyzny. Trudno ocenić, kiedy zostaje przekroczona magiczna granica między metroseksualnością, a zwykłą troską o własny wygląd. W tym przypadku najistotniejszą rolę odgrywają subiektywne odczucia i poczucie estetyki. Jeżeli mężczyzna szuka ofert tego typu i chętnie z nich korzysta warto wziąć pod uwagę potrzeby potencjalnego klienta i dopasować je do oferty salonu.

Umiar i zdrowy rozsądek to dwie cechy pożądane w wielu, nawet najbardziej błahych dziedzinach życia. Mężczyzna potrafiący zadbać o siebie bez popadania w nadmierną przesadę to prawdziwy skarb, który potrafi korzystać z szerokiej gamy możliwości służących pielęgnacji własnego ciała, a jednocześnie nie zapomina o tym, że nadmierny perfekcjonizm nie służy jego wizerunkowi.

Współczesne kanony piękna wymagają doskonałego wyglądu nie tylko od kobiet. Mężczyzna sukcesu dbający o własną karierę musi wyglądać profesjonalnie. Na jego wizerunek wpływa nie tylko elegancki ubiór i dopracowany styl, ale i nieskazitelna cera, zdrowa, wysportowana sylwetka i dopasowana fryzura. Nie powinno więc dziwić nikogo, że coraz więcej mężczyzn korzysta z oferty salonów kosmetycznych po to, aby zadbać o siebie w sposób kompleksowy.

Taki stan rzeczy to doskonała wiadomość dla całej branży uwzględniającej potrzeby współczesnych mężczyzn. Rosnące zainteresowanie zabiegami profesjonalnymi sprawia, że dostosowanie oferty do wymogów mężczyzn to doskonały sposób na rozwój salonu i sukces w biznesie.