fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
23 Październik, 2019
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

O włos przed jesienią

Lato powoli odchodzi w niepamięć, fakt że było słoneczne i intensywne możemy wyczytać z kondycji włosów naszych klientek Opalanie, morska woda oraz smaganie wiatrem zostawiły na nich widoczny, lecz możliwy do zredukowania ślad. Hokus-pokus i przyspieszamy ich regenerację.

Tajemnica zaklęta jest w odpowiednio zbilansowanej diecie. Dlatego po wakacyjnych wojażach uczulmy naszych gabinetowych gości, by zwrócili szczególną uwagę na żywność jaką spożywają. Bardzo ważnym mikroelementem jest cynk, który nie tylko wpływa na kondycję włosów, ale również na rozwój i funkcjonowanie umysłu. Zachęć klientów, by do swojego menu włączyli młode grzyby. Cięgnie się za nimi opinia ciężkostrawnych i bezwartościowych, z tego powodu nie cieszą się popularnością. Nic bardziej błędnego. Należałoby odczarować ich zły PR i ponownie się w nich rozsmakować. Wegetarianie powinni sięgnąć po otręby, nasiona słonecznika i dyni. Zadeklarowani mięsożercy mogą wbić zęby w ryby i wątróbkę.

Nie samym cynkiem włos się regeneruje. Drugim pierwiastkiem, na który warto zwrócić uwagę klientów jest kobalt. Ciepła herbata, aromatyczne kakao czy poczciwa kasza gryczana są jego źródłem. Goście naszego gabinetu powinni usłyszeć również o zbawiennym dla włosów manganie chowającym się w grochu, fasoli, oraz wyżej wspomnianej herbacie. Podczas rozmowy o regeneracji włosów koniecznie wymień też witaminę A, której szukać należałoby w maśle, tranie i marchewce.

Dieta cud, jak w wielu, tak i w tym przypadku, nie istnieje. Dlatego samym zbilansowanym jedzeniem nie przywrócimy włosom ich przedwakacyjnego wizerunku. Nie obędzie się bez wizyty u fryzjera. Podcinanie końcówek – nieodzowne. Urlop od prostownicy, lokówki, a nawet suszarki zlecany.

W ratowaniu urody naszych klientek nie ma taryfy ulgowej. Dobry efekt spowodowany zbiegami wykonanymi w naszym gabinecie może zniweczyć najmniejszy szczegół. Dlatego kondycja włosów może stać się elementem kluczowym. Skoro potrafisz przywrócić blask cerze, dlaczego przy okazji nie podzielić się ze swoim gościem wiedzą na temat odpowiedniej regeneracji włosów. Zatem życzymy przyjemnych rozmów i smacznego!

Źródło: IAR