fbpx
06 Sierpień, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Obwarzankowa głowa? Modyfikacja na topie

Wprowadzanie pod skórę roztworu soli fizjologicznej w celu jej „napompowania” oraz uformowania w kształt bajgla? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak ten dziwny trend znalazł swoich pasjonatów.

Pomysł na nietypową modyfikację ciała został przywieziony do Japonii przez Keroppy Maeda, który z kolei o całej procedurze dowiedział się dzięki jej pionierowi Jerome Abramowiczowi.

Kim jest sam Abramowicz? Fotografem, performerem i entuzjastą modyfikacji ciała, najbardziej znanym właśnie z eksperymentów z udziałem roztworu soli, wstrzykiwanej pod skórę na czole.

Obecnie to „upiększenie ciała” zyskuje coraz większą liczbę entuzjastów w Japonii, którzy taką zmianę uważają za pociągającą dla płci przeciwnej.

Na czym polega sama modyfikacja? Na wprowadzeniu za pomocą kroplówki roztworu soli fizjologicznej pod powierzchnię skóry głowy, a następnie wywołaniu tymczasowego obrzęku w okolicach czoła. Tak przygotowaną powierzchnię można ugniatać, miętosić czy formować w kształt obwarzanka. Efekt utrzymuje się od 6 do 24 godzin, by po upływie tego czasu organizm całkowicie wchłonął wstrzykniętą substancję.

Dziwaczne, niepojęte, a może seksowe? Co sądzicie o kontrowersyjnej modzie?

 

Źródło: dailymail.co.uk / joemonster.org / en.wikipedia.org / deser.pl

Foto.  joemonster.org