fbpx
31 Maj, 2020
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Od przedłużania włosów można wyłysieć

Specjaliści wykonujący zabiegi przedłużania włosów zapewniają, że włosy po zabiegu będą piękne i gęste, jednak jeden z brytyjskich specjalistów od włosów chce wprowadzenia zakazu ich przedłużania, ponieważ według niego takie zabiegi są szkodliwe – informuje serwis „BBC-Newsbeat”.

Steve O’Brien, specjalista z Institute of Trichologists obserwuje coraz więcej kobiet zgłaszających się z problemami dotyczącymi włosów. Jego zdaniem winne jest przedłużanie fryzury za pomocą kleju.

Zły przykład dają tu celebrytki, masowo korzystające z przedłużania. Starają się przy tym robić wrażenie, że to metoda łatwa i bezpieczna.

Ilość klientów Institute of Trichologists przez ostatnie dwa lata wrosła ok 65 %. Z punktu ekonomicznego, dla Instytutu jest to tendencja korzystna jednak świadczy to o narastającym problemie utraty włosów.

Według specjalistów z Institute of Trichologists główną przyczyną zwiększonego wypadania włosów w przypadku ich klientów jest przedłużanie fryzury za pomocą kleju który przeciąża włosy i prowadzi do ich wypadania, co pozostawia łyse miejsca. Jak się okazuje, osłabienie cebulek włosowych może doprowadzić do wypadania włosów przez jeszcze długi okres od rozpoczęcia leczenia.

Źródło: PAP