fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Odchudzanie nie ma sensu?

Wiele z naszych klientek dużą część swojego życia poświęca dbaniu o ładną sylwetkę. Niezliczone diety, mordercze ćwiczenia i intensywne terapie odchudzające… wszystkie te wysiłki zdają się w wielu wypadkach nie mieć żadnego sensu – takie wnioski płyną z najnowszych badań.

Większość kobiet niezadowolonych ze swojej figury podejmuje decyzję o zmianie sposobu odżywiania. Okazuje się, że 40% z nich podczas stosowania diet paradoksalnie przybiera na wadze zamiast chudnąć. Jedna na 10 odchudzających się kobiet rezygnuje z podjętego wysiłku już po pierwszym dniu, a 2 na dziesięć już po pierwszym tygodniu.

Aż 40% pań kończy swoją walkę o zgrabną sylwetkę z dodatkowymi kilogramami. Nawet te, którym uda się osiągnąć zamierzone efekty już po niespełna miesiącu tyją średnio 2,4 kg. Najbardziej przerażającym wnioskiem płynącym z przytaczanych badań jest to, że jedna piąta z nas stosuje diety odchudzające niemal przez całe życie.

Skąd takie wyniki?

Coraz więcej mówimy o zdrowym trybie życia. Często jest to jednak bardzo powierzchowna wiedza, opierająca się głównie na wyrywkowych informacjach czerpanych z kolorowych czasopism i programów telewizyjnych. Niewiele z odchudzających się pań podejmuje decyzję o wizycie u dietetyka, trenera czy kosmetologa.

Powinniśmy uświadamiać nasze klientki, że rozsądne i przede wszystkim efektywne odchudzanie powinno być oparte na rzetelnej wiedzy specjalistów dostosowanej do potrzeb i możliwości konkretnej osoby. Być może takie działania pozwolą w przyszłości poprawić te kiepskie wyniki…

Źródło: onet.pl