fbpx
21 Maj, 2020
Warszawa
14 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Odchudzanie w nowym roku

Noworoczne postanowienia mają to do siebie, że praktycznie nigdy nie są wypełniane. W obliczu ogarniającej cały zachodni świat epidemii otyłości i przy okazji nowego roku warto jednak pomyśleć nad wprowadzeniem do swojej diety chociażby małych pozytywnych zmian.

Zdaniem dietetyka zmniejszenie porcji jedzenia, kontrolowanie kalorii, zwiększenie aktywności fizycznej i dodawanie do naszych potraw warzyw i owoców może przynieść naszej sylwetce wiele korzyści, a jednocześnie pozwoli uniknąć szoku związanego z restrykcyjnym odchudzaniem.

Są to niewielkie zmiany, które mogą przyczynić się do zmiany stylu życia. Mam nadzieję, że to właśnie one będą stanowiły najmodniejsze trendy dietetyczne w nadchodzącym roku – tłumaczy dietetyk Beth Hubrich z Calorie Control Council.

Ludzie potrzebują realnych celów. Ciągle będziemy przegrywać walkę z otyłością, dopóki nie wprowadzimy zmian jakościowych do naszego życia. Przejdź się kilometr dziennie, weź kilka kęsów mniej – strategię małych kroków chwali również dr James O. Hill.

Rekordy popularności w nowym roku będą biły produkty typu light. W roku 2009 cały światowy rynek odchudzających produktów i usług osiągnął wartość 26 miliardów dolarów, z czego aż 18 mld to zyski pochodzące właśnie ze sprzedaży produktów dietetycznych napojów i przekąsek.

Źródło: PAP Life