fbpx
08 Lipiec, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Odmładzanie bez skalpela – Thermolifting

Co o starzeniu wiedzieć powinniśmy?

Wielu z nas słowo starzenie napawa obawą, a przecież jest  to naturalny proces każdego organizmu, powodujący obniżenie jego aktywności biologicznej. Wiadomo, każdy chciałby jak najdłużej zachować młody i promienny wygląd – nie ma w tym nic dziwnego, bo atrakcyjny wizerunek to pewność siebie i lepszy nastrój.

 {jathumbnail off} Co wiemy o starzeniu się skóry? Na pewno jest to proces wieloczynnikowy, na który składają się predyspozycje genetyczne oraz wpływ czynników środowiskowych takich jak dieta, stres, promieniowanie słoneczne czy palenie papierosów. Wraz z wiekiem w naszym organizmie dochodzi do wielu zmian na poziomie komórkowym, takich jak obniżenie i zaburzenia aktywności metabolicznej komórek, nieprawidłowości w funkcjonowaniu naskórka oraz bariery naskórkowej, zanik naczyń krwionośnych włosowatych, zakłócenia usieciowania kolagenu, a także elastyny oraz spadek liczby fibroblastów.

Jakie są zatem objawy klinicznego starzenia się skóry? Przede wszystkim jej suchość i szorstkość, zaburzenia pigmentacji, pojawienie się zmarszczek głębokich, elastoza,  wybroczyny, a także zmniejszenie elastyczności.

Co możemy zrobić by jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją skóry? Po pierwsze chronić, stosując przede wszystkim kosmetyki z filtrami UV – to właśnie ten czynnik środowiskowy, jakim jest  promieniowanie słoneczne, ma najbardziej negatywny wpływ na procesy starzenia.  Po drugie – nawilżać. Na rynku jest mnóstwo produktów, których działanie ma na celu opóźnianie procesu starzenia lub zmniejszanie już zaistniałych jego skutków. Odważni decydują się na pójście pod nóż. Lecz co z tymi, którzy nie są fanami tak inwazyjnych zabiegów? Mogą zdecydować się na zabieg Thermoliftingu.

Thermolifting – co to jest ?

To nieinwazyjny zabieg, który można wykonać w gabinecie kosmetycznym dysponującym odpowiednią aparaturą ze specjalistyczną głowicą. Nie zaburza on naszego życia codziennego – zaraz po zabiegu możemy wrócić do swoich obowiązków. Głowica tego zaawansowanego urządzenia emituje promieniowanie podczerwone o długości fali 750-1800nm, które powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (do 65 °C) ze stałym chłodzeniem jej powierzchni. Efekt termiczny głowicy  powoduje skurczenie się włókien kolagenowych. Warto wiedzieć, że im więcej wykonanych zabiegów, tym większy efekt skurczenia. Co ważne, spłycenie zmarszczek widoczne jest już po pierwszym zabiegu. Oprócz tego, podczas tego rodzaju działania, dochodzi do stymulacji fibroblastów, co powoduje zwiększone wytwarzanie włókien kolagenowych, a to z kolei skutkuje poprawieniem elastyczności i gęstości skóry. Proces tworzenia kolagenu jest zatem stopniowy, dlatego jego skutki są widoczne po 3-5 miesiącach od rozpoczęcie wykonywania zabiegów, a efekt odmłodzenia skóry utrzymuje się na wiele lat.

Gdzie stosujemy Thermolifting?

Zabieg termoliftingu można zastosować na takie obszary jak twarz, szyja, dekolt, dłonie, ramiona, brzuch, wewnętrzna skóra ud oraz skóra nad kolanami.

Jak wygląda zabieg? 

Czas trwania zabiegu to ok. 20-50 minut. Na skórę nakłada się specjalny żel chłodzący, ułatwiający poślizg głowicy oraz gwarantujący ochronę naskórka. Zabieg zawsze jest dwuetapowy. Najpierw dochodzi do podgrzania kolagenu przez promieniowanie podczerwone wysyłane z głowicy. Pojedynczy impuls jest podzielony na 3 fazy: zimno (przygotowanie skóry do emisji promieniowania), ciepło (emisja promieniowania), i ponownie zimno (zrównoważenie obszaru zabiegowego). To etap pierwszy, natomiast drugi to masaż coolerem spełniający funkcję łagodzącą. Podczas zabiegu pacjent odczuwa na przemian chłód i ciepło, co nie wywołuje poczucia dyskomfortu. Śmiało można powiedzieć, że thermolifting jest bezbolesny, jedynie po zakończeniu działań może pojawić się lekkie zaczerwienienie, porównywalne do tego uwidoczniającego się na naszej skórze po przebywaniu na słońcu. 

Jaki jest efekt i od czego zależy? 

Rezultat zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz od zastosowanej temperatury – im wyższa, wprowadzona do głębokich warstw skóry, tym lepszy efekt obkurczenia i napięcia skóry. To jaką temperaturę zastosować w dużej mierze zależy od  indywidualnej wrażliwości pacjenta. Najbardziej widoczne efekty „cofania procesu starzenia” uzyskują osoby w wieku po 35-40 roku życia.  Rezultat tych zabiegów nigdy nie wygląda sztucznie – nie ma możliwości, aby doprowadzić do takiego napięcia skóry twarzy pacjenta dojrzałego, by wyglądała niemal jak u nastolatka. A co z nieco młodszymi klientami? Oni również mogą śmiało korzystać z dobrodziejstw Thermoliftingu.  Serię zabiegów na ciało można zastosować na przykład u kobiet po ciąży.

Czego możemy się spodziewać po tej zastosowaniu tej innowacyjnej technologii? Pozwala ona wykonać lifting twarzy, szyi i dekoltu, poprawić owal twarzy, obkurczyć zwisający podbródek oraz spłycić fałdy nosowo-wargowe. Ale to nie wszystko, ponadto osiągniemy efekt uniesienia opadających powiek górnych, wygładzenia zmarszczek i kurzych łapek, poprawimy krążenie krwi, co skutkuje lepszym odżywieniem tkanek. Ponadto możemy spłycić blizny, obkurczyć skórę na brzuchu kobiet po porodzie, zlikwidować obwisłości skóry po wewnętrznej stronie ramion oraz nad kolanami, a także pozytywnie wpłynąć na wygląd opadających z wiekiem piersi.

Przeciwwskazania

Jak w większości przypadków i tutaj istnieją okoliczności, które uniemożliwiają lub nie predysponują do  przeprowadzenie zabiegu. Zaliczmy do nich ciążę i karmienie piersią, przebycie zabiegu wszczepienia złotych nici, aktywne procesy nowotworowe, metalowe implanty, otwarte rany, a także okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy (botox, restylane itp).

Ceny

Dla niektórych z nas czynnik najważniejszy, więc trzeba poświęcić mu odrobinę miejsca. Już na początku warto podkreślić, że zabieg Termoliftingu nie jest zabiegiem tanim i nie każdego na niego stać. Efekt odmłodzenia zależy od stanu wyjściowego pacjenta, dlatego należy dobrze przemyśleć tak spory wydatek. W zależności od gabinetu oraz od obszaru, który chcemy odmłodzić, ceny jednego zabiegu wahają się różnych przedziałach. Jeśli zainteresowani jesteśmy poprawieniem obszaru twarzy przygotujmy się na koszt do 600 do 1000 zł, twarz wraz z szyją to już  700 – 1300 zł. Myślimy o odmładzaniu dekoltu odłóżmy na wizytę w salonie od  450  do 800 zł. A może ramiona? Warto mieć przy sobie wówczas od 500  do 1300 zł. Brzuch  kosztować nas będzie od 700 do 1500 zł, a dłonie – od 600 zł w górę. Chcesz zadbać o nogi, przygotuj się na kwotę 700 zł za wewnętrzną stronę ud oraz od 300 za skóraę nad kolanami. Dobrze wiedzieć, że często przy wykupieniu karnetu na kilka zabiegów, gabinety kosmetyczne oferują zniżki. Może warto z takich promocji korzystać?

Podsumowując, zabieg thermoliftingu jest świetnym rozwiązaniem dla osób zastanawiających się nad poprawą wygląd swojej skóry bez inwazyjnej interwencji chirurgicznej. Jeśli tylko koszty nie są kluczową kwestią, a wymienione przeciwwskazania nie staja nam na przeszkodzie należałoby zastanowić się nad takim krokiem do odświeżenia wizerunku.