fbpx
11 Sierpień, 2020
Warszawa
21 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

„Oksybrazja” – pomysł na złuszczanie naskórka

Oksybrazja czyli inaczej peeling wodno-tlenowy z wykorzystaniem wysokiego ciśnienia. To doceniona na rynku kosmetycznym metoda odmładzania i rewitalizacji skóry.

Oksybrazja to zabieg wykonywany strumieniem tlenu oraz rozproszonymi kroplami soli fizjologicznej. Przeznaczona jest dla każdego rodzaju skóry, ale w szczególności proponowana bywa cerom naczyniowym, skłonnym do rumienia. Co istotne, metodę tą można stosować u osób z trądzikiem, bo w przeciwieństwie do mikrodermabrazji, nie zaostrza jego objawów. 

Jak to działa ?

Na skórę kierowany jest strumień sprężonego tlenu z rozdrobnionymi kropelkami soli fizjologicznej, ta rozprasza się na jej powierzchni powodując tarcie, ale nie podrażniając. Jeśli zadziałamy płytko, rozjaśnimy, wygładzimy i odświeżymy wygląd skóry klientki. Dodatkowym efektem będzie widoczne dotlenienie i nawilżenie. Przy głębszym działaniu oksybrazja może redukować zmarszczki, przebarwienia, a nawet blizny na twarzy i ciele. Co istotne, zabieg wykonywany jest na mokro stąd odczucia klientki/klienta są przyjemniejsze niż te przy mikrodermabrazji diamentowej lub korundowej. 

Oksybrazja może być połączona z wprowadzeniem witaminy C lub innych substancji czynnych, a także wykonywana w duecie z mezoterapią. Zabieg ten można stosować w seriach (dla uzyskania lepszego efektu) lub jednorazowo, w celu poprawienia kondycji skóry np. przed jakimś ważnym wyjściem.

Oksybrazja krok po kroku

Jest wykonywana na leżance kosmetycznej. Po odpowiednim przygotowaniu klientki (demakijaż), kosmetyczka może przejść do samego zabiegu oksybrazji. Nie dotykając skóry przykłada prowadnicę (kształtem przypominającą długopis), z której pod ciśnieniem wydostaje się strumień tlenu wraz z solą fizjologiczną. Wszystko to z prędkością 200m/s z odległości 5-10 mm. W efekcie działania następuje złuszczenie naskórka.

W niektórych urządzeniach do oksybrazji znajduje się spray ciśnieniowy. To aplikator, który działa na zasadzie mezoterapii, czyli wtłacza substancje aktywne równomiernie na całej powierzchni zabiegowej. Po wykonanym zabiegu można nałożyć klientce maskę lub odpowiedni krem. Co istotne, czas trwania zabiegu to 30-90 min.

Jak zawsze, i w tym przypadku, istnieją środki ostrożności. Zatem, po zabiegu należy unikać opalania oraz kąpieli w chlorowanej wodzie. To obostrzenie obowiązuje tylko przez pierwsze 2 dni. Zalecane jest również picie dużo wody mineralnej.

Przeciwwskazania

Oksybrazji nie należy wykonywać przy ostrych, ropnych stanach zapalnych skóry oraz opryszczce. Gorączka, choroby zakaźne oraz nowotwory, również wykluczają ten zabieg. Nie należy wykonywać oksybrazji u osób, które w przeciągu sześciu miesięcy poddawały się laseroterapii. Również diabetycy lub pacjenci świeżo po operacji nie powinny korzystać z tego zabiegu.