fbpx
19 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Opalanie przez ekran komputera

Ponad 30 tys. osób chciało doświadczyć technologii wykorzystującej promieniowanie monitorów LCD w celu zapewnienia pięknej opalenizny. Zalogowanie na stronie ComputerTan.com pozwala skorzystać z darmowej kilkuminutowej sesji, bez ryzyka poparzenia.

Brytyjska organizacja Skcin twierdzi, że ścisła kontrola parametrów prądu dostarczanego do monitorów umożliwia regulację poziomu i intensywności promieniowania ekranu tak, aby dostosować je do skóry użytkownika. Zgodnie z zaleceniami 3 sesje tygodniowo gwarantują piękną opaleniznę. Po krótkiej „kalibracji” monitora pojawiają się świecące silnym światłem i bzyczące lampy?niespodziewanie jednak na białym tle wyświetla się seria zdjęć nowotworów skóry oraz napis ?Nie daj się oszukać, promieniowanie UV szkodzi?.

Skcin to charytatywna organizacja, na co dzień zajmująca się problemami nowotworów skóry i zmierzająca m.in. do opracowania aktów prawnych regulujących kwestie solariów w Wielkiej Brytanii. Nowotwory skóry to najczęstsze przypadki chorób nowotworowych wśród młodych, dorosłych Brytyjczyków w wieku 15-34 lat. W Wielkiej Brytanii z powodu raków skóry umiera rocznie więcej osób niż w Australii (!), a British Association of Dermatologists co roku odnotowuje ponad 8100 nowych przypadków czerniaka, z których 1700 zakończy się tragicznie dla pacjenta.

Cała akcja ComputerTan.com to oczywiście mistyfikacja, której celem było i jest nadal zwiększenie świadomości społecznej związanej z nowotworami skóry.