fbpx
11 Grudzień, 2019
Warszawa
-2 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Operacje plastyczne zyskują na popularności

W województwie łódzkim najczęściej wykonywaną operacją plastyczną jest powiększenie biustu, a osobami najchętniej odwiedzającymi kliniki medycyny estetycznej są trzydziestolatki i czterdziestolatki.

Skąd takie doniesienia? Z Dziennika Łódzkiego, który podaje, że jedna trzecia z 200 operacji przeprowadzanych w miejscowych placówkach, posiadających w ofercie chirurgię plastyczną, to powiększenie biustu. Jak łatwo można się domyśleć, na taką interwencję estetyczną decydują się kobiety, najchętniej 30-latki i 40-latki. 

Nie można również zapominać o panach. Bowiem mężczyźni również korzystają z możliwości jakie niesie ze sobą chirurgia plastyczna. Mieszkańcy Łodzi najczęściej wybierają zabiegi wszczepienia balonika oraz plastykę powłok brzusznych. Okazuje się także, że panowie wcale nie stanowią wyjątkowej mniejszości. Aż 40 proc. panów z województwa łódzkiego zdecydowało się skorzystać z oferty wyspecjalizowanych ośrodków. To bardzo dużo, porównując ten wynik do średniej światowej, która oscyluje wokół 20 proc. 

Źródło: rynekzdrowia.pl / www.dzienniklodzki.pl