fbpx
19 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Orlistat sprzedawany za chudym osobom

Według ostatniego raportu opublikowanego w Wielkiej Brytanii popularny lek, który zapobiega wchłanianiu części tłuszczów i ułatwia odchudzanie jest sprzedawany zbyt szczupłym osobom. Takie działania są zbyt ryzykowne gdyż mogą doprowadzić organizm do skrajnego wyczerpania.

Pomimo tego, że popularny ostatnio w telewizji lek przeznaczony do walki z ciężką otyłością przeznaczony jest dla osób o wskaźniku BMI powyżej 28, jest on często przyjmowany przez bardzo chude osoby.  The Royal Pharmaceutical Society of Great Britain ponformowało, że już niebawem rozpocznie dochodzenie w tej sprawie. Przedsiębiorstwo zamierza sprawdzić zgodność przeznaczenia leku z wyglądem potencjalnych klientów.

Na recepcie leku jest wyraźnie napisane, że nie można go zażywać jeżeli wskaźnik BMI jest niższy niż 28. No cóż. Większość młodych, stale odchudzających się i co zabawne szczupłych kobiet sądzi, że preparat ten umożliwi spożywanie wszystkich posiłków bez żadnych ograniczeń.

Omawiany lek może występować pod różnymi nazwami handlowymi (Xenical, Alli). W formie tańszej jest dostępny jedynie na receptę. Istnieje również możliwość zakupu bez konieczności posiadania „papierka” od lekarza, jednak w wyższej cenie.

Możliwe, że wkrótce także w Polsce rozpoczną się kontrole sprzedaży leków wspomagających odchudzanie.