fbpx
06 Sierpień, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Otwarto Muzeum Homeopatii

W Rzymie otwarto drugie, po Stuttgarcie, Muzeum Homeopatii. Włoski ośrodek powstał z inicjatywy profesora Antonio Negro, nieżyjącego już założyciela Włoskiej Akademii Homeopatii.

Zainteresowani, w tym europejskim muzeum, dowiedzą się wiele o historii i teraźniejszości owej formy medycyny niekonwencjonalnej. Dowiedzą się zapewne, że ojcem tej gałęzi wiedzy jest niemiecki lekarz Samuel Hahnemann (1753- 1834). A koncepcja homeopatii zaproponowana została po raz pierwszy pod koniec XVII wieku i polegała na podawaniu wysoce rozcieńczonych substancji wywołujących u danego pacjenta chorobę.

Samo muzeum, znajduje się w miejscu gdzie przez 50 lat działała Akademia Homeopatii, czyli na rzymskim Piazza Navona. W budynku znajdziemy obszerne archiwa pierwszych lekarzy z przełomu XVIII i XIX wieku oraz pasjonatów homeopatii. Jest tam również bogata kolekcja tekstów naukowych na temat samej metody leczenia, a także preparatów homeopatycznych z różnych okresów.

Placówka posiada patronat Ministerstwa Kultury, a wstęp jest bezpłatny. Co ciekawe, w muzeum można uzyskać również poradę medyczną.

Źródło: PAP Life