fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Palacz z nadwagą tyje więcej podczas rzucania nałogu!

Najnowsze badania wskazują, że osoby otyłe mają dużo większe problemy z utrzymaniem stałej wagi podczas rzucania palenia niż osoby szczupłe.

Za kilkanaście dni zacznie obowiązywać nowa ustawa o zakazie palenia w miejscach publicznych. Zaostrzenie przepisów, a także rosnące ceny papierosów mogą skłonić wielu naszych klientów do walki z tym szkodliwym nałogiem. Niestety w wielu przypadkach taka walka oznacza dodatkowe kilogramy. Jak wskazują najnowsze badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Birmingham, więcej dodatkowych kilogramów przybywa, tym których problem nadwagi już dotyczy.

Naukowcy przeanalizowali badania przeprowadzone kilkanaście lat temu na grupie 840 palaczy. Odkryli, że im większa nadwaga u badanego przed rozpoczęciem walki z nałogiem, tym więcej dodatkowych kilogramów po jej zakończeniu.

Osoby w wyjściowym BMI w normie (średnio 23) przybierały na wadze ok. 7,8 kg, natomiast pacjenci z dużą otyłością (BMI 36) już 19,4 kg. Palacze z niedowagą oraz z BMI nieznacznie przekraczającym normę po zakończeniu walki z nałogiem ważyli średnio o 10 kg. więcej.

Źródło: PAP/Rynek Zdrowia