fbpx
10 Lipiec, 2020
Warszawa
23 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

W jaki sposób peeling po zabiegu przyspiesza gojenie blizn?

Kombinacja 70 procentowego kwasu glikolowego i zabiegu mikroigłowego wykazuje znaczną poprawę w leczeniu blizn potrądzikowych niż sam zabieg, zgodnie z badaniem opublikowanym w Journal of Dermatology.

 

Zbadano skuteczność samego zabiegu mikroigłowego oraz skuteczność połączenia zabiegu z kwasem glikolowym wśród 60 pacjentów. Uczestnicy losowo zostali podzieleni na grupy z samym zabiegiem oraz z zabiegiem w połączeniu z kwasem. Dermatolog wykonał zabieg na bliznach potrądzikowych. Użyta została wizualna skala analogowa do oceny poprawy wyglądu i tekstury skóry.

 

Naukowcy odkryli, że u 52 pacjentów, którzy ukończyli badanie, nastąpił większy spadek średniego wyniku ECCA w grupie z połączonym zbiegiem niż w grupie, gdzie wykonano tylko zabieg mikroigłowy. Ponadto grupa z połączonymi zabiegami wykazała większą poprawę w strukturze skóry.

 

„Podsumowując, blizny potrądzikowe zwykle wymagają wielu procedur, i nie ma jednej idealnej techniki do pozbycia się ich. Dodanie kwasu glikolowego do zabiegu mikroigłowego daje lepszy efekt, zmniejsza pigmentację po stanach zapalnych, i poprawia strukturę skóry”.

 

SC Beauty Magazine