fbpx
06 Lipiec, 2020
Warszawa
22 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

„Perfekcyjny makijaż”- być jak Bobbi Brown

Znana na całym świcie makijażystka, redaktorka działu urody w Today Show stacji NBC, częsty gość programów Style Network i Oprah, autorka czterech bestsellerów, wreszcie stworzyła książkę, która pomoże ci osiągnąć mistrzowski poziom sztuki makijażu.

Historia Bobbi Brown, jak wiele opowieści o prawdziwej pasji i sztuce, rozpoczyna się już    w dzieciństwie, kiedy to, jako mała dziewczynka odkrywa kosmetyki swojej mamy. Kobiece piękno i rytuały z nim związane na zawsze zdefiniują życie artystki.

Być może niektórzy pomyślą, że artystka to słowo na wyrost, jednak w przypadku Bobbi Brown jest zupełnie trafne. Wystarczy obejrzeć piękne fotografie zamieszczone w książce, by poczuć, że traktuje ona każdą kobiecą twarz jak niezamalowane płótno. „Kobiety chcą pozostać sobą, jedynie wyglądać przy tym piękniej i czuć się bardziej pewne siebie”– oto cała filozofia Brown.

Ale nie o niej jest nasza dzisiejsza lektura.

Na początku swojej kariery wizażystka zmagała się z rozmaitymi problemami każdego początkującego artysty. Jej własne doświadczenia w tym zawodzie stały się inspiracją do napisania tej właśnie książki. Dlatego „Perfekcyjny makijaż” polecamy przede wszystkim osobom, które pragną profesjonalnie zająć się wizażem. Książka będzie dobrym poradnikiem dla osób startujących w tym fachu, jak również dla tych, którzy posiadają już doświadczenie w zawodzie, a chcą nauczyć się czegoś nowego.

Przewodnik Bobbi Brown pozwala czerpać garściami z jej bogatego dwudziestokilkuletniego doświadczenia wizażystki. Podpowiada nam jak wkroczyć do świata profesjonalnych makijażystów- od napisania CV i stworzenia portfolio, po nawiązywanie kontaktów, pracę z fotografami, projektantami oraz sławnymi osobami. Nie zabraknie rad dotyczących makijażu telewizyjnego, filmowego, pracy w magazynach, czy przy pokazach mody.

„Perfekcyjny makijaż” dedykowany jest wszystkim kobietom. „Tajemnica piękna jest dla mnie całkiem prosta. Chodzi o to, by zrozumieć, kim się jest i znaleźć odwagę, by sobą być. Głęboko wierzę, że kobieta jest najpiękniejsza, kiedy przypomina siebie. Stawiam sobie za cel nauczyć kobiety, jak wykorzystać makijaż do tego, kim jest i czym się zajmuje” – mówi o swojej misji Bobbi Brown.

Makijaż wielu kobietom dodaje pewności siebie. Ale żeby poprawnie go wykonać trzeba posiadać pewną wiedzę. Zgodnie ze swą filozofią Bobbi uczy kobiety sztuki makijażu od podstaw. Krok po kroku omawia sprzęt i narzędzia, kosmetyki, pielęgnację skóry oraz pomaga dobrać odpowiednie kosmetyki. Zdradza przy tym mnóstwo trików i udziela cennych wskazówek.

Książka będzie przyjemną lekturą dla każdej kobiety i cennym źródłem wiedzy i inspiracji dla profesjonalistów. Bobbi Brown, jako mała dziewczynka zapewne nie marzyła o takim sukcesie w świecie wizażu. Ale odwaga podążania za swoją pasją wyniosła ją na szczyt. Polecam odważnym marzycielom, którzy chcą być jak Bobbi Brown.