fbpx
19 Sierpień, 2019
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Piękna cera z rakiem piersi

Coraz więcej młodych kobiet w walce z niedoskonałościami skóry stosują terapię hormonalną. W wyniku działania hormonów gruczoły łojowe produkują mniej łoju, zmniejsza się ilość zaskórników, a włosy przestają się szybko przetłuszczać.Amerykańscy naukowcy potwiedzili, że stosowanie terapii hormonalnej przez 5 lat dwukrotnie zwiększa ryzyko rozwoju nowotworu piersi.

Autorzy projektu Women’s Health Initiative twierdzą, że przyjmowanie hormonów oznacza dla kobiet więcej szkody niż korzyści. Doniesienia dotyczące efektów ubocznych terapii hormonalnej pojawiały się już wcześniej. Środowisko lekarskie podzieliło się na zwolenników hormonów jak również przeciwników. Jedni oskarżali hormony jako jedną z przyczyn zachorowań na raka piersi inni natomiast twierdzili, że zmniejszają one zapadalność na nowotwory macicy.

Dr Rowan Chlebowski z Harbor-UCLA Medical Senter w Los Angeles, kierownik najnowszych badań, sugeruje, że spadek zachorowań na raka piersi wynika głównie z tego, że kobiety rezygnują z terapii hormonalnej.