fbpx
04 Czerwiec, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Piękna o poranku

Czy twoje klientki skarżą się, że po przebudzeniu wyglądają mało atrakcyjnie? Daleko im do wizerunku rześkiej i promiennej pani niczym z reklamy płatków śniadaniowych? Bywają zmęczone zmęczeniem? Jeśli tak, podpowiedz im co powinny zmienić, aby być piękne po przebudzeniu.

Zaproponuj paniom odwiedzającym twój gabinet, by zastosowały się do kilku prezentowanych poniżej rad i odzyskały radość poranka!

Weź to na chłodno

Choć po wyjściu z ciepłego łóżka kusi gorący prysznic, to jednak eksperci zalecają chłodną lub letnią wodę o poranku. Jeśli klientka budzi się z workami pod oczami, tym bardziej powinna unikać ciepłej wody, gdyż zwiększy ona obrzęk. Podpowiedz jej, że na opuchnięte oczy najlepiej na kilka minut przyłożyć ręczniczek zamoczony w zimnej wodzie. Zimno pomaga obkurczyć naczynia krwionośne oraz zmniejsza stany zapalne. Dzięki takim działaniom opuchlizna znacznie się zmniejsza.

Miej oko…

Uświadom paniom odwiedzającym twój salon, że szczególną wagę należy przywiązywać do skóry wokół oczu, gdyż przez noc może szybko się odwodnić, przez co rano zmarszczki stają się bardziej widoczne. Doktor Wu, dermatolog z Los Angeles, zaleca nałożenie kremu pod oczy jak najszybciej aby nawilżyć delikatną skórę. Ponadto, zasugeruj swoim klientkom, że warto zainwestować w dobry kosmetyk i przechowywać go w lodówce, tak by móc szybko przeciwdziałać opuchliźnie oczu.

To jasne!

Wiadomo, że dobry korektor to podstawa w maskowaniu ewentualnych niedoskonałości skóry i cieni pod oczami. Warto jednak „sprzedać” naszej klientce kilka makijażowych trików rozświetlających twarz. Ekspert od make-upu, Ramy Gafni, twierdzi, że jasna kredka nałożona po wewnętrznej stronie dolnej powieki potrafi sprawić cuda, gdyż taki zabieg momentalnie „otwiera” oko. Ponadto Gafni zaleca nałożenie rozjaśniacza zaraz pod brwiami oraz odrobinkę pod oczami i na kościach policzkowych aby rozświetlić twarz oraz dodać jej świeżości. Na koniec nie zaszkodzi sięgnąć po eyeliner i narysować kreskę na górnej powiece. Ten zabieg optycznie podnosi ciężkie o poranku powieki.

Niedobra sól

Jak doskonale się orientujesz sól zatrzymuje wodę w organizmie powodując opuchliznę i obrzęk. Wytłumacz więc pani, która odwiedza twój salon, że skoro podczas snu znajduje się w pozycji horyzontalnej, woda w jej ciele spływa również do twarzy, a więc i do oczu, powodując opuchliznę oraz nieładne worki. Dlatego Dr Wu twierdzi, że nie należy jeść solonych potraw po godzinie 18:00 oraz spać wyżej na poduszce aby płyny mogły spływać w dół ciała.

Pachnące cytrusy

Pewne zapachy stymulują mózg i sprawiają, że człowiek czuje się obudzony i rześki, twierdzi neurolog Alan Hirsch. Najbardziej znane z takich właściwości są jaśmin, mięta oraz cytrusy, które stymulują nerw trójdzielny i działają orzeźwiająco. Podpowiedz swoim klientkom, żeby wykorzystały tą wiedzę i zamiast porannej kawy, zjadły pachnącą pomarańczę lub wypiły kubek aromatycznej mięty czy herbatki jaśminowej!

Świeże kwiaty

Skoro w twoim salonie zazwyczaj znajdują się świeże kwiaty, namów gości swojego gabinetu, by również postawili na naturę. Niech ozdobią swoją sypialnię bukietem swoich ulubionych świeżych kwiatów, tak by mogli na nie spojrzeć zaraz po przebudzeniu. Dlaczego? Ponieważ naukowcy z Harwardu odkryli, że świeże kwiaty w domu sprawiają, że mieszkańcy czują się szczęśliwsi, mają więcej entuzjazmu i energii do życia.

Źródło: DailyGlow