fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
31 Marzec, 2020
Warszawa
0 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Piękna skóra to dobre nawyki

Mogłoby się wydawać, że piękny wygląd to przede wszystkim zabiegi i ćwiczenia. Warto wspomnieć o nawykach, które nie zawsze idą w parze ze „zdrowym” trybem życia. Zapraszamy do ciekawych badań.

Zacznijmy od nawyków żywieniowych

Raport Style Zdrowia Polaków wskazuje, że aż 59% Polaków spożywa mięso codziennie. W jednym z amerykańskich pism medycznych opublikowano badania, że zmniejszenie ilości mięsa w diecie może wydłużyć życie. ALe? Pozytywnym aspektem jest fakt, że aż 51% ankietowanych, zanim zakupi produkt, sprawdza jego skład.

Nawyki ćwiczeniowe

Oj w tym punkcie nadal marnie wypadamy. Przekonanie, że ruch to zdrowie deklaruje aż 83 % respondentów, przy czym zaledwie 14% Polaków stosuje tą tezę w praktyce. 

Używki i te sprawy

Jako Naród nie stronimy od papierosów i alkoholu, które nierzadko opisywane są jako „cudowny środek” na codzienny stres. 

Na podstawie Raportu USP Zdrowie Style Zdrowia Polaków 2013 opracowano style zdrowia Polaków.

Poprawni optymiści (23%). Ten styl reprezentuje 23% badanych. Osoby w tej grupie kochają i czerpią dużą satysfakcję z pracy, dbają o swoje zdrowie i przestrzegają zaleceń lekarzy. Czas wolny poświęcają rodzinie, realizują swoje pasje, uprawiają sport. W ich codziennym życiu niewiele jest miejsca na stres, a nawet jeśli go doświadczają to starają się go rozładować poprzez sport, a nie używki.

Pozorni Twardziele (8%) za nic nie mają sobie zalecenia i ostrzeżenia lekarzy. Zestresowani, żyją szybko, nie troszczą się o swoją wagę, ulubioną formą relaksu jest oglądanie telewizji, a lekiem na stres jest drink i papieros.

Zmęczeni herosi (15%) to wiecznie przepracowani, sfrustrowani codziennością no i borykający się z „wieczną” otyłością.

Świadomi Indywidualiści (11%) to osoby pewne siebie, dbające o zdrowie i kondycję wizyczną.

Zdesperowani buntownicy (10%) to grupa, w której nikt nie oszczędza sobie używek, a doniesienia o prawidłowej diecie puszczają mimo uszu.

Niepocieszeni podjadacze (9%) to wiecznie podjadający i zajadający niepowodzenia.

Pogodni mędrcy (9%), czyli grupa, z której należy brać przykład. Tworzą ją ludzie cieszący się harmonią na każdej płaszczyźnie życia.

Towarzyscy hedoniści (5%) najmniej liczna grupa skladająca się z osób lubiących zabawę, używki, ale również prowadzących aktywny tryb życia.

A Wy, do której grupy się zaliczacie?