fbpx
22 Maj, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Pigułka na siwe włosy?

Wielu z nas wstydzi się pasemek siwych włosów. Już nie tylko kobiety, ale także mężczyźni decydują się na regularne farbowanie kłopotliwych odrostów. Czy farby to jedyny sposób na platynowe kosmki?

Jedna z wiodących firm specjalizujących się w produkcji suplementów wyprodukowała pigułkę, która ma zapobiegać wzrostowi siwych włosów oraz przywracać pierwotny kolor włosom istniejącym.
Jak wiemy za kolor włosów odpowiedzialne są barwniki – o nazwie: melaniny, które stanowią ok. 3% masy włosa. W ludzkich włosach występują dwa rodzaje melanin: eumelanina (o zabarwieniu brązowo – czarnym) oraz feomelanina (o zabarwieniu żółto-pomarańczowo-czerwonym). Wraz z wiekiem aktywność komórek produkujących melaniny niestety spada i na głowie pojawiają się włosy pozbawione koloru, przybierają one barwę keratyn – beżowy lub biały czasem z odcieniem żółtego.
Siwienie rozpoczyna się najczęściej po 40 roku życia, ale w przypadku niektórych chorób lub silnego stresu może pojawić się nawet u osób w wieku 20 lat.
Przedstawiciele marki specjalizującej się w produkcji pigułki na siwe włosy informują, że zawiera ona enzym o nazwie – katalaza, który przeciwdziała produkcji nadtlenku wodoru odpowiedzialnego za siwienie włosów. 

– W procesie starzenie ilość katalazy w organiźmie gwałtownie spada przez co nie można zneutralizować działania nadtlenku wodoru – wyjaśnia Cathy Begann.

Oprócz wspomnianej katalazy w preparacie znajdziemy również witaminę B6, kwas foliowy oraz L-Tyrozynę.
Przeciwnicy cudownej pigułki ostrzegają, że zbyt duże stężenie L-tyrozyny jest niebezpieczne dla osób cierpiących na nadciśnienie lub choroby tarczycy.

Klientów, którzy panicznie boją się siwych włosów warto informować, że nie można całkowicie ustrzec się przed siwieniem. Proces można opóźnić poprzez unikanie słońca oraz spożywanie witaminy B5 i preparatów bogatych w miedź.