fbpx
23 Maj, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Pigułka umożliwi odchudzanie bez diety i ćwiczeń

Główną przyczyną niepowodzeń związanych z odchudzaniem jest konieczność wielu wyrzeczeń, często przekraczających możliwości naszych klientów. Tym bardziej ciężko nam uwierzyć w zapowiedzi naukowców o wynalezieniu pigułki, która odchudza, bez konieczności przechodzenia na dietę i podejmowania aktywności fizycznej.

New Scientist opublikował wyniki badań nowej pigułki odchudzającej. Doniesienia lekarzy są szokujące. Okazało się, że specyfik umożliwił pacjentkom pozbycie się kilograma w ciągu zaledwie tygodnia, bez jakichkolwiek modyfikacji diety czy stylu życia.

Tajemnicza pigułka o nazwie Zafgen pierwotnie została stworzona z myślą o leczeniu guzów litych. Podczas prowadzonych badań naukowcy odkryli jednak, że lek powoduje także zwiększenie rozpadu tkanki tłuszczowej i zahamowanie apetytu.

Chociaż badania przeprowadzono na razie na 24-osobowej grupie, to zaznaczyć, że przyjmowanie leku nie wiązało się z żadnymi działaniami niepożądanymi. Naukowcy podejrzewają, że Zafgen może wykazywać podobną skuteczność jak inwazyjna metoda zmniejszania żołądka.

Te wczesne wyniki badań są bardzo zachęcające
– podsumowuje Dr Steven Smith z Instytutu Badań Medycznych Burnham-Orlando w Sanford.

Źródło: PAP Life