fbpx
10 Lipiec, 2020
Warszawa
25 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

W jaki sposób plaster kosmetyczny pomaga ujędrnić skórę?

VTT Technical Research Centre w Finlandii przeanalizował skuteczność działania plastra na skórę stosując technikę obrazowania żywych tkanek, aby wykazać korzystny wpływ na skórę. Wstępne wyniki pokazują, że już po dwóch tygodniach stosowania plastra wraz z kosmetycznym serum, pobudza produkcję kolagenu, który pomaga tkance skóry pozostać jędrną.

Naukowiec z VTT przetestował plaster kosmetyczny na sobie, wykorzystując unikalną technologię obrazowania, opracowaną przez fińską firmę Neurotar Ltd dla sektora medycznego, do zbadania wpływu plastra na skórę. Wiąże się to z metodą in vivo opartą na obrazowaniu optycznym żywych tkanek przy użyciu mikroskopu 2-fotonowego oraz kombinacji i analizy pomiarów z kilku próbek. Obrazy dostarczają zaskakująco dokładnych informacji na temat skóry i zdjęcia unikalne dla tej technologii.

Wstępne wyniki pokazują również tymczasowy wzrost aktywności metabolicznej skóry ze względu na leczenie, która następnie spadła z powrotem do poziomu wstępnego leczenia 10-15 minut po usunięciu plastra. Otwarte pory były rozszerzone o 52% w porównaniu do stadium początkowego. Przyspiesza również wchłanianie produktów do pielęgnacji skóry.

VTT poszukuje teraz partnera do komercjalizacji technologii plastra i z którą może rozszerzyć grupę testową. Celem jest rozszerzenie możliwości zastosowania technologii w medycynie, takie jak wchłanianie leków przez skórę; Partnerzy są również poszukiwani właśnie w tym celu.

SC Beauty Magazine