fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
20 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Plaster piękności

Zespół naukowców z Finlandii opracował jednorazowy plaster, który wykorzystuje prąd mikroamperowy w celu zwiększenia absorpcji produktów do pielęgnacji skóry. Technologia ta umożliwi przyszłym konsumentom wykonywanie zabiegów galwanicznych na skórę w domowym zaciszu.

VTT Technical Research Centre opracowało koncepcję produktu, który różni się od innych na rynku mechanizmem funkcjonowania, sposobem produkcji energii i metodą wytwarzania.

Wartość prądu elektrycznego jest minimalna, nie powoduje nieprzyjemnych doznań dla konsumenta, jak twierdzi Saara Tuurala naukowiec VTT, która zaprezentowała plaster.

Naukowiec VTT przetestowała plaster na sobie, wykorzystując unikalną technologię obrazowania – opracowaną przez fińską firmę Neurotar Ltd dla sektora medycznego – do badania efektów działania plastra na skórę. Technika ta wiąże metodę in vivo w oparciu o optyczne przetwarzanie obrazu żywej tkanki przy użyciu mikroskopu dwufotonowego oraz połączenie i analizę wyników pomiarów z kilku próbek. Obrazy dostarczają zaskakująco dokładne informacje o skórze i wizualnie unikalne zdjęcia tej technologii.

W połączeniu z serum handlowym zawierającym czynnik wzrostu skóry, stosowanie plastra piękności który opiera się na energii elektrycznej generowanej z cukru i powietrza za pomocą enzymów – doprowadziło do 90 procentowego wzrostu włókien kolagenowych, utrzymujących elastyczność i młody wygląd skóry, po dwutygodniowym teście.

Wstępne wyniki wykazują też związany z zabiegiem przejściowy wzrost aktywności metabolicznej skóry, który następnie spadł do poziomu wyjściowego 10-15 minut po usunięciu plastra. Ponadto dochodzi do otwarcia porów i rozszerzenia o 52% przewodów potowych w porównaniu ze stanem sprzed zabiegu, co dodatkowo zwiększa wchłanianie substancji aktywnych w głąb skóry. W kontrolnym obszarze skóry nie zaobserwowano zmian.

Źródło: VTT