fbpx
22 Maj, 2019
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

„Płatek śniegu” skuteczny na zmarszczki

Wprowadzony przez firmę IBR (Israeli Biotechnology Research) specjalizującej się w opracowywaniu innowacyjnych, naturalnych i nietoksycznych surowców dla przemysłu kosmetycznego, farmaceutycznego, preparat o nazwie IBR-Snowflake okazuje się skuteczny w walce ze zmarszczkami mimicznymi.

 

Nazwa składnika pochodzi od rośliny, z której otrzymywany jest wyciąg roślinny – śnieżycy letniej Leucoium aestivum. Według zapewnień producentów składnik ten stanowi alternatywę dla toksyny botulinowej. Ponadto wykazuje silne działanie antyoksydacyjne oraz wybielające skórę.

W ubiegłym miesiącu zakończono badania kliniczne z podwójną ślepą próbą, na 21 zdrowych francuskich ochotniczkach w wieku pomiędzy 42 a 64 rokiem życia. Kobiety przez 28 dni nakładały preparat zawierający wyciąg roślinny o stężeniu 2%. Następnie skórę poddano analizie za pomocą aparatu Skin Image Analyser and Primos, która wykazała, że 2% wyciąg roślinny redukuje mniejsze zmarszczki o 30 % oraz zmniejsza głębokość dużych zmarszczek o 15%.

Praktyka wykaże jaka jest rzeczywista skuteczność ekstraktu z śnieżycy letniej. Pojawia się pytanie, czy wyciąg roślinny podawany zewnętrznie może zapewnić efekt toksyny botulinowej?