fbpx
27 Styczeń, 2020
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Płyn, który żywi komórki nowotworowe

Większość leków przeciwnowotworowych jest testowana na komórkach nowotworowych wytwarzanych w naczyniu laboratoryjnym. Jednak w ostatnich latach wzrosła świadomość, że środowisko, w którym te komórki są wytwarzane nie dokładnie naśladuje środowisko naturalne guza. Ta rozbieżność może skutkować nie dokładnymi wynikami.

W nowym badaniu biolodzy MIT analizowali skład płynu śródmiąższowego, który otacza guzy trzustki, stwierdzili, że jego skład różni się od tego, który jest wykorzystywany do wzrostu komórek nowotworowych. Różnicę wykryto również w krwi, która karmi płyn śródmiąższowy i usuwa odpady.

Odkrycia sugerują, że rosnąca liczba komórek nowotworowych w podłożu kulturowym bardziej podobnym do tego płynu może pomóc naukowcom lepiej zobaczyć jak eksperymentalne leki wpływają na komórki nowotworowe.

“To rodzaj oczywistego stwierdzenia, że środowisko guza jest ważne, ale myślę, że w badaniach nad rakiem wahadło machało do tej pory w stronę genów, o czym ludzie zapominają.”

Naukowcy zrobili krok do przodu aby ulepszyć swoje prace nad testowaniem i produkcją jak najbardziej skutecznych leków przeciwnowotworowych.