fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
23 Październik, 2019
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Podsumowujemy IV Targi Uroda i Estetyka

87 wystawców z prezentacją ponad 150 marek uczestniczyło w IV Targach Uroda i Estetyka, które odbyły się w Łodzi w terminie 20-21 października 2012 r. 

Na targach zaprezentowane zostały m.in. kosmetyki profesjonalne i detaliczne do pielęgnacji twarzy i ciała, kosmetyki kolorowe, kosmetyki do pielęgnacji i koloryzacji włosów i paznokci, kosmetyki do pielęgnacji stóp, biokosmetyki, sprzęt i akcesoria do salonów i gabinetów kosmetycznych, medycyny estetycznej i SPA. Pokazali je producenci i dystrybutorzy najlepszych marek z całej Polski, a także z zagranicy. Na targach swoją ofertę zaprezentowały także salony i gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej oraz szkoły i ośrodki szkoleniowe. Po raz pierwszy w Łodzi gościliśmy tak uznane marki jak m.in.  ORLY, Postquam, Guna i Helan Polska.

Tegoroczna impreza odnotowała 25 proc. wzrost liczby odwiedzających targi.

Już po raz kolejny Targom URODA i ESTETYKA towarzyszył Konkurs o Medal Targów Uroda i Estetyka na najlepszy produkt prezentowany podczas targów.

Jury pracowało w składzie: prof. dr hab. Ryszard Glinka, dr Barbara Daniszewska, dr Marzena Glinka, dr Magdalena Sikora, mgr Iwona Tomas i dr Marek Borowiński i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii „Kosmetyki detaliczne” Medal Targów URODA I ESTETYKA  otrzymała firma:

PULANNA Sp. z o.o. za serię NONICARE DELUXE

W kategorii „Kosmetyki profesjonalne” Medale Targów URODA I ESTETYKA otrzymały firmy: 

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych FARMONA za Podologic Lipid System

ZIAJA LTD Zakład Produkcji Leków Sp. z o. o. za  Program naprawczy z ceramidami

Wyróżnienia przyznano:

W&P Cosmetics s.c. za Serum Skinicer

ZPCh TEXPOL Sp. z o.o. za Kołdrkę Belle

W kategorii „Urządzenia fizykalne i aparatura specjalistyczna do salonów i gabinetów kosmetycznych” Medal Targów URODA I ESTETYKA  otrzymała firma:

Aycom Wiesław Niewójt za Aparat do oxybrazji Cirss Hydroxy 5

Wyróżnienie przyznano:

VACU ACTIVE  za Vacu Active Hydro Bike

Drugiego dnia targów – w niedzielę, 21 października odbył się finał V Ogólnopolskich Mistrzostw Makijażu Kreatywnego o Nagrodę Szklanej Róży. Temat tegorocznych mistrzostw brzmiał „Sztuka surrealizmu i oniryzmu w makijażu i stylizacji – inspiracje obrazami burzącymi logiczny porządek rzeczywistości”. Organizatorami konkursu były Międzynarodowe Targi Łódzkie i „Cztery Pory Roku” Centrum Kreowania Wizerunku Izabela Bedyniak-Siewierska. Jurorki – Małgorzata Wedekind, Katarzyna Marek i Izabela Bedyniak-Siewierska – podkreślały bardzo wysoki poziom uczestniczek i przyznały następujące nagrody.

Dwa równorzędna I miejsca zdobyły Anna Czapnik i Karolina Ulińska; II miejsce zajęła Ewa Szcześniak, a III miejsce przyznano Annie Jagielskiej.

Równolegle z targami odbywała się dwudniowa konferencja kosmetologiczna, której organizatorem była Społeczna Akademia Nauk. Tematyka sesji koncentrowała się wokół dwóch wiodących zagadnień: ,,Rośliny pielęgnujące naszą urodę” oraz „ Wpływ suplementów diety na korektę defektów sylwetki.” 

Przez dwa dni targów na scenie odbywały się prezentacje sprzętu i nowości oraz pokazy aktualnych trendów w makijażu.

Zapraszamy do Łodzi w przyszłym roku.