fbpx
26 Maj, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Podwójne siły w walce z tłuszczem

Nowe urządzenia kosmetyczne to najczęściej udoskonalone wersje starych. Rzadko kiedy pojawia się na rynku nowa, naprawdę rewolucyjna technika walki z określonym defektem skóry. Najczęściej mamy do czynienia z łączeniem znanych już technologii, dla uzyskania bardziej optymalnego efektu.

Tak jest i tym razem. Dostępne w klinikach medycyny estetycznej metody usuwania tłuszczu nie uwzględniały do tej pory konieczności jednoczesnego ujędrniania skóry, która po takich zabiegach pozostawała rozciągnięta i robiła się zwiotczała. Jedna z firm, oferujących zaawansowane urządzenia dla sektora medycyny estetycznej, przedstawiła ostatnio zupełnie nowe spojrzenie na kwestię kompleksowości zabiegów wyszczuplających.

Pozbywając się nadmiaru kilogramów, pacjenci spotykali się z problemem obwisłości skóry, wpływającym na ich końcową ocenę kuracji. Wprowadzona właśnie na polski rynek nowa technologia łączy zabieg liposukcji laserowej z termicznym liftingiem skóry.

Dzięki dwóm „inteligentnym” wiązkom laserowym, potrafi jednocześnie rozpuszczać tłuszcz oraz obkurczać włókna kolagenowe, odpowiedzialne za utrzymanie skóry w odpowiednim napięciu. Wspomniane wiązki laserowe są wprowadzane bezboleśnie za pomocą jednej sondy, która działa wybiórczo na tkankę tłuszczową i podskórną. Wystarczy tylko znieczulenie miejscowe.

W czasie zabiegu usuwa się niepotrzebne kilogramy oraz zagęszcza i ścieśnia skórę, która „dopasowuje się” do nowego kształtu ciała. Laser pozwala zrobić to bardzo dokładnie i trwale. Tego typu modelowanie figury można było do tej pory oglądać jedynie w programach telewizyjnych przedstawiających przyszłościowe metody estetyczne lub osiągnąć poddając się odrębnym zabiegom z zakresu chirurgii plastycznej.

Firma rozpoczęła właśnie współpracę z kilkoma ośrodkami medycyny estetycznej, dzięki czemu technologia będzie dostępna dla polskich pacjentów.

Źródło: PAP Life, onet.pl