fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Pokochaj swoją sylwetkę!

Według badań przeprowadzonych przez University of Liverpool, ludzie, którym wydaje się, że mają nadwagę lub otyłość są bardziej skłonni do tycia niż osoby nie będące świadomymi swojej wagi.

W badaniu opublikowanym w International Journal of Obesity, naukowcy przyjrzeli się życiu 14.000 dorosłych osób w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii za pośrednictwem danych zgromadzonych w trzech badaniach: US National Longitudinal Study of Adolescent to Adult Health, UK National Child Development Study i Midlife in the United States.

Przeanalizowano dane z okresu, gdy dzieci osiągnęły wiek dojrzały, aby poznać sposób postrzegania przez nich własnej wagi – prawidłowy lub nie – a następnie ich przyrost masy ciała w czasie.

Badania z Wielkiej Brytanii śledziły uczestników od 23 aż do 45 roku życia, jednak okres obserwacji dwóch pozostałych analiz był krótszy, wynosił 7 lub 9 do 10 lat.

Okazało się, że osoby identyfikujące się jako posiadające nadwagę  były bardziej skłonne przejadania się w odpowiedzi na stres, co jak można przewidzieć skutkowało zwiększeniem ich wagi.

Dr Eric Robinson z Institute of Psychology, Health and Society Uniwersytetu w Liverpoolu: „Zdawanie sobie sprawy z tego, że posiadamy nadwagę jest samo w sobie stresujące, a dokonywanie zdrowych wyborów w swoim życiu staje się przez to trudniejsze

Można by tylko mieć nadzieję, że świadomość swojej nadwagi skutkuje większym prawdopodobieństwem przyjęcia zdrowych nawyków i stracenia trochę na wadze, jednak to badanie temu przeczy. Osoby z cięższą masą ciała mają kompleksy związane z wyglądem swojej sylwetki, co nie jest wcale zaskakujące biorąc pod uwagę to, jak wyrażamy się o wadze jako społeczeństwo. Sposób postrzegania nadwagi i otyłości przez ludzi nie mających z tym problemu, jest czymś nad czym powinni się poważnie się zastanowić. Można zachęcić ludzi dotkniętych nadwagą czy otyłością do zdrowych zmian w ich stylu życia, które nie przedstawiają ich przypadłości jako coś strasznego, jak dodaje dr Robinson.

SC Beauty Magazine