fbpx
22 Maj, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Pokryj gabinet szkłem i zabij bakterie!

Każdy, kto prowadzi gabinet, na pewno niejednokrotne zastanawiał się nad wyborem odpowiedniej metody dezynfekcji. Niestety ciężko znaleźć tani, skuteczny i jednocześnie wygodny sposób. Już wkrótce nasze dylematy mogą odejść w niepamięć za sprawą rewolucyjnej metody ograniczania liczby drobnoustrojów.

Najlepsze odkrycia w dziejach ludzkości powstawały za sprawą przypadku lub zgodnie z twierdzeniem, że potrzeba jest matką wynalazku. Podobnie jest w wypadku opisywanej przeze mnie metody. Wzruszeni losem chorych dzieci lekarze, opracowali ciekawy sposób utrzymywania w czystości szpitalnych zabawek, tak aby nawet najbardziej chore i wrażliwe dzieci mogły z nich korzystać.

Wszystkie zabawki w Szpitalu Dziecięcym Alder Hey w Liverpoolu eksperymentalnie pokryto płynnym szkłem. Okazało się, że taka ochrona ogranicza wzrost bakterii o 25-50%, a wszystko to dzięki tworzeniu niewidzialnej, giętkiej powłoki ograniczającej przyleganie brudu i szkodliwych drobnoustrojów. Dodatkowym atutem nowego materiału jest jego wysokie bezpieczeństwo i nieuczynność zarówno biologiczna, jak i chemiczna.

Płynne szkło jest obecnie testowane na powierzchniach i urządzeniach medycznych. Trwają również prace nad optymalnymi dla szklanej powłoki ochronnej środkami myjącymi i dezynfekcyjnymi.

Szklana ochrona w przyszłości może znaleźć zastosowanie w bardzo wielu miejscach, w których niezbędne jest stałe utrzymywanie wysokiego poziomu higieny. Być może również gabinety kosmetyczne i kosmetologiczne będą korzystać z twego nowego wynalazku.

Zanim zaczniemy pokrywać szkłem wnętrza naszych gabinetów, na pewno upłynie jeszcze sporo czasu. Warto jednak śledzić nowinki pojawiające się na rynku, chociażby po to, żeby zyskać przewagę nad konkurencją i zyskać kolejne punkty u potencjalnych klientów.

Źródło: Kopalnia Wiedzy