fbpx
19 Luty, 2020
Warszawa
6 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

800px-warszawa_paac_prezydencki.jpg

Polityka w gabinecie

Polityczne sympatie raczej nie powinny być przedmiotem naszych dyskusji z klientami, bo dobrze wiemy, że tego typu tematy raczej nie służą atmosferze relaksu i często rodzą niepotrzebne napięcia. Często jednak zdarza się, że lubimy sobie ponarzekać i warto w takiej sytuacji uświadomić sobie, że teraz właśnie mamy szanse przyczynić się do zmiany sytuacji, na którą narzekamy.

 800px-warszawa_paac_prezydencki.jpg
 Źródło: www.wikipedia.org, Autor: Sfu

Zazwyczaj słyszymy, że wzięcie udziału w wyborach jest naszym obywatelskim obowiązkiem. W praktyce niestety nie zawsze bierzemy sobie tą prawdę do serca. Nawet jeśli żaden polityk nie wzbudza naszego zaufania, możemy pójść do lokalu wyborczego i w ramach protestu oddać nieważny głos. Warto sobie uświadomić, że głosowanie nie jest wyłącznie zawracaniem głowy i psuciem weekendu, ale prawem decydowania o tym, co będzie dotyczyło nas samych i naszego otoczenia.

Powinniśmy również orientować się, kiedy musimy odebrać stosowne zaświadczenia w wypadku nieobecności w miejscu zamieszkania w czasie trwania wyborów. Takie informacje mogą się przydać zarówno nam samym jak i też klientkom, które chciałyby wziąć udział w głosowaniu, ale wyjeżdżają i nie wiedzą jak to pogodzić.

Przyjrzyjmy się więc kilku sytuacjom:

  • mieszkamy poza miejscem zameldowania ? należy dopisać się do spisu wyborców w miejscu aktualnego zamieszkania ? na to niestety już jest za późno
  • w trakcie wyborów będziemy poza miejscem zamieszkania ? z naszego urzędu miasta, czy gminy pobieramy zaświadczenie, o prawie do głosowania w każdym miejscu, w jakim aktualnie będziemy przebywać ? to możemy zrobić już tylko do 18 czerwca (osoby, które na stałe mieszkają poza miejscem zameldowania, również mogą pobrać takie zaświadczenie, ale dotarcie do urzędu w miejscu swojego stałego formalnego pobytu, może się już w tak krótkim czasie okazać niemożliwe)
  • podobnie będziemy postępować przed ewentualną drugą turą, ale o tym poinformujemy was we właściwym czasie

Kolejną cenną informacją są godziny otwarcia lokali wyborczych. Głosować możemy od godziny 6 do 20.

Osoby potrzebujące większej ilości informacji odsyłam do strony internetowej: www.gdziekolwiek-bedziesz.pl na której dokładnie opisano możliwości głosowania poza miejscem zamieszkania i inne informacje przydatne w dniu wyborów.

Nie zawsze w naszej historii mieliśmy możliwość decydowania o swoim losie, więc powinniśmy szanować prawo, które teraz mamy i z niego korzystać.