fbpx
06 Sierpień, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Polki młode do czterdziestki

Granica młodości przesunęła się do 43 roku życia w rozumieniu kobiet i 37 roku w interpretacji polskich mężczyzn!

Badania „Czas na przyszłość”, przeprowadzono w czerwcu 2013 roku, dlaczego warto do nich zajrzeć? Bo wiele mówią o naszych potencjalnych klientach. Skoro granica młodości dla naszych rodaków przesunęła się tak bardzo, to znak, że są skłonni jeszcze intensywniej dbać o swoje zdrowie i urodę.

Przejdźmy zatem do wyników. Zdaniem ankietowanych najlepszym okresem w życiu jest wiek 30 lat. Według osób od 18 do 34 lat na koniec młodości przypadają lata 33–35, natomiast starsi respondenci, ci powyżej 35. roku życia skłaniają się ku okresowi „po czterdziestce”. Dla kobiet koniec młodości to 43 lata, dla mężczyzn – 37 lat.

Od pewnego czasu można zauważyć systematyczne wydłużanie granicy wiekowej odnoszącej się do młodości. O ile jeszcze trzydzieści lat temu młodość kończyła się wraz z ukończeniem 30 wiosen, o tyle dzisiaj badani deklarują, że średnio młodość kończy się 10 lat później. Jest to z pewnością związane ze zmianą obyczajów. W ciągu tych kilkudziesięciu lat wydłużyła się również średnia wieku naszego życia, dlatego też i młodość trwa dłużej – mówi dr Tomasz Sobierajski.

Optymizm i entuzjastyczne podejście do życia kończy się jednak w większości przypadków po osiągnięciu wieku 35 lat, wówczas większość Polaków staje się fatalistami.

Osoby, które mają 40 lat, nie wierzą, że w ogóle da się coś zrobić i że warto planować przyszłość. Prawie 2/3 osób wyznaje zasadę: „co ma być, to będzie – twierdzi socjolog. Częściej mówią tak kobiety (71 procent) niż mężczyźni (62 procent) – wyjaśnia.

A dla was kiedy kończy się młodość? Nigdy, za chwilę czy już dawno należy do przeszłości?

Źródło: IAR