fbpx
22 Lipiec, 2019
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Polska kosmetyczka za granicą

Europa docenia polskie kosmetyczki oferując ciekawe propozycje pracy. Obcokrajowcy doceniają nasz profesjonalizm, wiedzę i kompleksowe przygotowanie do zawodu.

Usługi polskich fachowców cieszą się dużym uznaniem również wśród klientów przyjeżdżających do naszego kraju i korzystających z usług rodzimych gabinetów. Do głównych klientów należą Niemcy, Ukraińcy i Skandynawowie zachęceni jakością obsługi i atrakcyjnymi cenami. Wiele kosmetyczek i kosmetologów decyduje się jednak na wyjazd za granicę w poszukiwaniu nowych doświadczeń i lepszych zarobków. Co więcej: odnosi sukces pracując na dobre imię kosmetyczek znad Wisły.

Wielka Brytania kusi polskich pracowników ofertami z różnych specjalizacji. Pracę znajdą tu m.in. kosmetyczki, kosmetolodzy, fryzjerzy oraz instruktorzy fitness. Społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do własnego wyglądu, dlatego wiedza i odpowiednie podejście do klienta staje się niezwykle cenną wartością. Angielski pracodawca jest w stanie zaproponować bardzo atrakcyjną stawkę dla fachowców z Polski uchodzących za lepiej wykształconych od rodzimych specjalistów.

Co zrobić żeby znaleźć pracę?

Podstawową kwestią, oprócz doświadczenia oraz posiadanych umiejętności potwierdzonych dyplomem, jest znajomość języka obcego. Umiejętność komunikowania się to bardzo ważny element w pracy kosmetyczki. Oczywiście istnieje możliwość znalezienia zajęcia z podstawową znajomością języka, należy jednak pamiętać, że najlepsze oferty wymagają płynnej komunikacji z klientem. Aby znaleźć ciekawą pracę niezbędne jest również doświadczenie: im bogatsze tym wyższe stawki jesteśmy w stanie wynegocjować. Anglicy honorują polskie dyplomy, bardzo przydatnym jest również międzynarodowy certyfikat, który ułatwia poruszanie się na tamtejszym rynku pracy.

Jak zdobyć certyfikat?

Jednym z najbardziej cenionych dokumentów w oczach brytyjskich pracodawców, potwierdzających umiejętności i wiedzę kosmetyczek, jest międzynarodowy certyfikat City & Guilds, który można zdobyć również w Polsce. Certyfikat posiada trzy poziomy: pomoc kosmetyczna, samodzielna kosmetyczka oraz kosmetyczka zarządzająca gabinetem. Koszt każdego z  poziomów szacuje się na kilkaset złotych. Podczas całego procesu zdobywania certyfikatu umiejętności praktyczne kosmetyczek są oceniane przez przedstawicieli C&G w trakcie dwudniowych egzaminów odbywających się dwa razy w roku.

Kosmetyczka planująca karierę w Wielkiej Brytanii do wyboru ma również certyfikat European Certificat and Licence (ECAL), który można zdobyć w Akademie Prenier. W przypadku tego certyfikatu obok zajęć zawodowych realizowany jest również fachowy kurs języka obcego. Całość kończy się egzaminem w języku obcym.

Planowanie kariery poza granicami kraju zawsze wiąże się ze sporym ryzykiem. Aby wyeliminować wszystkie trudności, na które mamy realny wpływ, warto zawczasu pomyśleć o kursie języka obcego i zdobywaniu umiejętności do własnego portfolio. Kompleksowe podejście do własnej kariery oraz podnoszenie kwalifikacji sprawia, że o wiele łatwiej będzie nam realizować marzenia o byciu kosmetyczką za granicą.