fbpx
22 Wrzesień, 2019
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Polskie firmy kosmetyczne: Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona powstało w 1997 roku w Krakowie stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek kosmetycznych na polskim rynku.

Wiele prestiżowych nagród przyznanych podczas 16-letniej działalności przedsiębiorstwa świadczy o wysokiej skuteczności podejmowanych działań i pozytywnym wpływie na kształtowanie wizerunku polskiej branży kosmetycznej. Dzięki prestiżowej Nagrodzie Prezydenta RP za ład Gospodarczy i Społeczną Odpowiedzialność Biznesu, zwanej Polskim Noblem Gospodarczym, Farmona potwierdziła swoją pozycję przedsiębiorstwa posiadającego znaczący udział w rozwoju gospodarczym kraju i kreującego pozytywny wizerunek polskiej gospodarki.

Dzięki aktywności w sferze propagowania etyki w biznesie i przejrzystości działań na rynku Farmona stanowi doskonały przykład podmiotu łączącego najnowsze zdobycze kosmetologii oraz stosowanie naturalnych składników roślinnych w procesie produkcji. Ta niezmienna misja firmy sprawia, że Farmona od lat zdobywa klientów wymagających, skoncentrowanych na doskonałej jakości kosmetykach naturalnych. Dynamiczny wzrost firmy potwierdza słuszność kierunku rozwoju i strategii biznesowej realizowanej przez firmę. Na przestrzeni szesnastu lat przychody przedsiębiorstwa wzrosły przeszło 300-krotnie, a liczba pracowników wzrosła z dwóch do ponad 150 osób. Produkty Farmony są dostępne w  drogeriach, sklepach zielarskich, aptekach, supermarketach, w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych oraz Spa.

Ekologia jest modna

Moda na kosmetyki ekologiczne świadczy o wzroście świadomości kupujących. Farmona od początków swojej działalności opierała się na wewnętrznym systemie ekologicznej produkcji stanowiącej część ogólnego procesu zarządzania obejmującego strukturę organizacyjną, planowanie oraz procedury. To przykład firmy, która jest proekologiczna na każdym etapie produkcji i zwraca szczególną uwagę na czystość mikrobiologiczną i bezpieczeństwo stosowania preparatów. W oferowanych kosmetykach wykorzystuje się czyste składniki roślinne pozyskiwane ze źródeł odnawialnych uzupełniające się z precyzyjnie dobieranymi składnikami aktywnymi. Głównym składnikiem kosmetyków jest czysta, górska, źródlana woda z własnego ujęcia. Zakład produkcyjny Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona znajduje się w miejscowości Wysoka na ekologicznie czystych terenach z widokiem na Tatry. W Zakładzie Produkcyjnym koło Rabki firma wdrożyła rozwiązania przyjazne środowisku np.: solary, odzyskiwanie ciepła z produkcji do ogrzewania pomieszczeń, własne ujęcie wody ze studni głębinowych i wykorzystanie wody deszczowej, energooszczędne i ekologiczne urządzenia produkcyjne, ekologiczną automatykę budynkową, nowoczesną konstrukcję oraz najnowocześniejsze technologie minimalizujące konieczność ogrzewania w zimie i schładzania w lecie. Dzięki takim działaniom Farmona plasuje się wśród najnowocześniejszych firm na polskim rynku.

Szerokie rynki zbytu i zadowoleni klienci

Doskonała jakość i przystępne ceny oferowanych produktów powodują, że polskie marki zdobywają coraz szerze rzesze konsumentów nie tylko w naszym kraju. W ramach sprzedaży eksportowej w 2009 i w 2010 roku Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona utrzymuje kontakty handlowe z Koreą Południową, Turcją, Grecją, Arabią Saudyjską, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Litwą, Gruzją, Ukrainą, Kazachstanem, USA, Azerbejdżanem, Rosją czy Białorusią. W chwili obecnej produkty Laboratorium Kosmetyków Naturalnych trafiają do ponad 30 krajów na całym świecie, gdzie cieszą się ogromnym uznaniem tamtejszych klientów. Współpraca z tak wieloma państwami świadczy o spełnianiu wszelkich rygorystycznych wymogów związanych z dopuszczeniem do obrotu międzynarodowego kosmetyków z polskim paszportem.

Farmona Hotel Business & SPA

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona może poszczycić się również własnym obiektem wypoczynkowym łączącym kameralny hotel, SPA oraz restaurację. Farmona Hotel Business & SPA to wyjątkowe miejsce blisko natury, idealne dla osób ceniących gustowne, proste wnętrza oraz wykwalifikowany, dyskretny personel. Indywidualnie aranżowane pokoje w soczystych kolorach natury, restauracja łącząca żywioły wody i ognia oraz indonezyjskie rytuały piękna pozwalają zbliżyć się do natury i osiągnąć wewnętrzną harmonię. Wśród klientów hotelu szczególnie doceniany jest jego niebanalny wystrój, własny park oraz orientalna oferta zabiegów tutejszego SPA przygotowanego na wzór oryginalnych ośrodków na indonezyjskiej wyspie Bali. To jedyna w Małopolsce propozycja oferująca azjatyckie zabiegi wykonywane przez wykwalifikowany personel sprowadzony z Indonezji. 

Tylko teraz masz okazję na własnej skórze przekonać się o wyjątkowych efektach indonezyjskich zabiegów upiększających: Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona jest sponsorem nagrody głównej w Konkursie „Pisz dla kosmetologii i wygrywaj”, jaką jest pobyt w SPA dla Redaktora I Edycji Konkursu oraz jego osoby towarzyszącej.