fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Pomidorowy likopen na gładszą skórę

Badania wykazują, że likopen pozyskiwany z pomidorów pomoże przywrócić młody wygląd skórze. Już niebawem nutrikosmetyki z likopenem będą dostępne na rynku.

Izraelska firma wraz z berlińskim Uniwersytetem Medycznym przeprowadziła badania, które wykazały, że likopen spożywany w postaci suplementu znacznie polepsza jakość skóry.

W badaniach brało udział 20 osób w wieku od 40-50 lat, które spożywały suplementy z likopenem.

Celem badań była ocena aktywności likopenu w zależności od jego stężenia. Pomimo tego, że wyniki badań nie były jednoznacznie skorelowane z wiekiem osób biorących udział w badaniu, określono znaczny związek pomiędzy poziomem likopenu, a wygładzeniem skóry. Mianowicie wyższe stężenie likopenu w skórze zmniejsza jej nierówności.

Codzienne spożywanie likopenu z pomidorów zwiększa jego stężenie w skórze, a co za tym idzie wykazuje doskonałe właściwości fotoprotekcyjne oraz ochronne przed zanieczyszczeniami środowiskowymi – twierdzi Zohar Nir, naukowiec z LycoRed.

Ogromna liczba badań nad likopenem dowodzi, że jest to związek, który chroni komórki przed uszkodzeniami wywołanymi działaniem wolnych rodników.
Zatem jeżeli nie jesteśmy zwolennikami pomidorów i przetworów pomidorowych, a chcemy długo zachować młody wygląd skóry możemy zainwestować w suplementację.