fbpx
19 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Pomimo recesji, wciąż popularne zabiegi odmładzające

Mogło by się wydawać, że kryzys dosięgnie wszystkie gałęzie gospodarki. Otóż nie. Reutersopublikował raport, który przedstawia analizę rynku kosmetycznego. Okazuje się, że recesja nie grozi gabinetom, w którym wykonywane są przede wszystkim zabiegi odmładzające.

Według przeprowadzonych ankiet wiele kobiet, pomimo kryzysu, nadal z chęcią poddaje się zabiegom anti-age i dokonuje zakupu kosmetyków przeciwstarzeniowych. Wśród 1000 kobiet 63 % w wieku 18-34 lat oraz 73% w wieku 35-49 lat konstruktywnie myśli na temat zabiegów odmładzających. Ponadto z pośród tej pierwszej grupy ponad 44% twierdzi, że botoks to rutynowy zabieg.

Chirurgia plastyczna też nie pozostaje w tyle. Nadal jest duże zainteresowanie odsysaniem tłuszczu, liftingiem oraz powiększaniem biustu.

Informowaliśmy już na łamach Serwisu Kosmetologicznego, że takie zachowanie rynku jest spowodowane pewnymi czynnikami. W dobie kryzysu istotne jest zachowanie właściwego wizerunku. Wygląd człowieka jest niezmiernie ważny w kontaktach interpersonalnych, a co za tym idzie w dobrym prowadzeniu przedsiębiorstwa. Nawet w dobie recesji większość osób nie może sobie pozwolić na niedbalstwo i zapomnienie o kreowaniu własnej osoby.

Nie zapominajmy o tworzeniu ofert skierowanych do ludzi biznesu gdyż najczęściej jest to grupa stałych klientów mogąca zdecydowanie wpłynąć na kondycję naszego przedsiębiorstwa.