fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Potęga terapii kontrastami i kriolipoliza – czyli jak mieć szczupłe, młode ciało

Moda na smukłe i zadbane ciało jest nieprzemijająca, a najnowsze metody wyszczuplania pozwalają zniszczyć komórki tłuszczowe szybko i skutecznie. Na nasz rynek wkroczyła już krioliopoliza, ale światową nowością jest Therapy Cool– opatentowany system do terapii kontrastami i kriolipolizy. Czym różnią się obie metody i jakie dają efekty?

Kriolipoliza – schudnij w godzinę! 

Metoda ta  wykorzystuje ujemną  temperaturę i fakt, że komórki tłuszczowe mają niską odporność na zimno. Zabieg jest bezpieczny, gdyż prowadzi  do selektywnego  zniszczenia  komórek  tłuszczowych i nie narusza  otaczających tkanek. Kriolipoliza wywołuje selektywne uszkodzenie komórek tłuszczowych, lipidy są  następnie  eliminowane  w trakcie procesu metabolicznego. W naturalny sposób następuje redukcja tkanki tłuszczowej w miejscach poddanych zabiegowi.

Zabieg na jeden obszar trwa do 30 minut, a podczas jednej sesji możemy „zamrozić”  4 obszary ciała.  Kriolipolizę stosuje się miejscowo na brzuch, uda, ramiona czy  pośladki.  

Na czym polega zabieg? 

Standardowo przykłada się  głowicę krio do ciała, która zasysa fałd skóry z tkanką tłuszczową i schładza ją. Przykładem kriolipolizy z podciśnieniem jest  metoda  LS PRO

Therapy Cool to zaawansowana technologia oferująca innowacyjną kriolipolizę , polegającą na przyłożeniu elastycznych  aplikatorów krio do ciała, które umożliwiają  skuteczną transmisję niskiej temperatury bez stosowania podciśnienia. Zabieg jest przyjemny  i dodatkowo aplikatory działają na znacznie  większy obszar ciała niż  metoda z podciśnieniem. 

W obu przypadkach podczas zabiegu klient może relaksować się słuchając muzyki lub oglądając filmy i zdjęcia na monitorze urządzenia. 

Efekty 

Pierwsze efekty widoczne są 4 dnia, kiedy to tkanka tłuszczowa  jest  rozluźniona. Cały proces  trwa około 3  miesięcy, gdyż  organizm potrzebuje tyle czasu na pozbycie się  uszkodzonych komórek tłuszczowych. Po kriolipolizie zaleca się wykonać drenaż limfatyczny lub terapię kontrastami.

Jak często powtarza się zabieg?

Godzinny lub dwugodzinny zabieg kriolipolizy można powtórzyć po około 3 miesiącach na  inny  obszar ciała lub ten sam, co kumuluje efekty. 

TERAPIA KONTRASTAMI – 50 minut dla ciała i ducha 

Podstawą  skuteczności terapii kontrastami są procesy,   które aktywowane są w organizmie, gdy jest on poddany sukcesywnym zmianom temperatury. Zabiegi oparte są na balneoterapii, zaś opatentowany system Therapy Cool wykorzystuje balneoterapię suchą. Naprzemienne stosowanie ciepła i zimna  wywołuje gimnastykę układu krwionośnego. Zimno wpływa na kurczenie się naczyń krwionośnych  i zastosowane po nim ciepło rozszerza je,  zwiększając cyrkulację krwi  i pomagając oczyścić organizm z toksyn i nadmiaru płynów. Krew dostarczana do miejsc poddanych zabiegowi  w fazie zimnej  pobiera ciepło z komórek tłuszczowych, co prowadzi między innymi do spalania tłuszczu, ujędrnienia i zmniejszenia obwodów  ciała. Zabieg dotlenia, nawilża i odżywia tkanki. Terapia kontrastami znajduje swoje zastosowanie w zabiegach kosmetycznych oraz fizjoterapeutycznych, gdyż zmniejsza ból stawów,  sztywność i  napięcie mięśni oraz  polepsza samopoczucie i uspokaja. 

Jak wygląda zabieg? 

Ciało zostaje zawinięte w specjalny kombinezon przez który przepływa  naprzemiennie ciepły i zimny płyn. Aplikacja kontrastów następuje sukcesywnie w różnych częściach ciała, dzięki czemu zabieg jest efektywny i przyjemny, bez odczucia  szoku termicznego i bez kontaktu ciała z wodą. 

Badania kliniczne dowiodły, że  100% pacjentów doświadczyło uczucia głębokiego relaksu i błogości podczas zabiegu oraz zwiększonej witalności, energii  i polepszenia stanu emocjonalnego po zabiegu.  

Jak często powtarza się zabieg?

W zależności od potrzeb należy wykonać 1 zabieg lub serię około  5-10.  

Dla kogo przeznaczona jest terapia kontrastami? 

Dla osób pragnących wyszczupleć i zredukować cellulit oraz odmłodzić i ujędrnić ciało i twarz. Dla pacjentów  cierpiących na bezsenność, fibromialgię,  dla sportowców oraz  wszystkich pragnących poprawić jakość życia i  samopoczucie. 

ABACOSUN  SP. J.

ul. OLGIERDA 45, 

81-534 Gdynia   

Tel: 58 664 64 51 

www.abacosun.com.pl